Nedeľný obed patril na televízii Markíza opäť politickej debate v relácii Na telo s Michalom Kovačičom. Pozvanie prijal tentokrát Peter Pellegrini a minister Richard Sulík. Dvojica sa nepohodla vo viacerých témach a napokon zaskočila aj odpoveď šéfa Hlasu na tému volieb.

V relácií Na telo sa tentokrát stretli šéf Hlasu a SaS. Peter Pellegrini vyčítal Richardovi Sulíkovi, že ľuďom porastú ceny energií aj hypoték. Minister hospodárstva ale odvetil, že za zvyšovanie hypoték môže Európska centrálna banka a prikývol so slovami, že si to naozaj zaplatia ľudia zo svojich vreciek.

V tematike energií zdôraznil Sulík, že pri hrozbe zdražovania elektriny konali tak, aby situáciu ošetrili aj pre budúci rok. V otázke plynu pripomenul, že niektoré teplárne nenakúpili včas plyn, a tak zaviedla vláda zastropovanie ceny. Pri zdražovaní potravín je otvorený koaličnej dohode a pomoci občanom.

Na záver prišli na rad divácke otázky a medzi nimi padla aj jedna na exprremiéra Pellegriniho. “Nemyslíte si, že by bolo fér pre voliča, aby vedel, že či pôjdete do vlády s Republikou?” opýtal sa divák. Pellegrini ale neodvetil priamo a tému nechal opäť mimoriadne otvorenú bez konkrétneho scenára: “Určite na to odpovieme, ale až v čase, keď bude vôbec o akej vláde rozprávať. Toto všetko sú hypotézy. Pred voľbami bude Hlas určite veľmi jasne vedieť definovať, s kým áno a ským nie.” Sulík ihneď poznamenal, že sa zdá, akoby šéf Hlasu s predčasnými voľbami príliš nepočítal. Nedávno tiež Pellegrini prekvapil otočením názoru na dohodu s USA.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Televízia Markíza│ Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom