Zuzana Plačková a jej manžel René Strausz si už onedlho vypočujú verdikt sudcu, ktorý ich môže poslať do väzby. Na verejnosť sa dostala aj časť uznesenia, ktorá odhaľuje, ako mala skupina fungovať a čo proti Plačkovej vypovedali až traja svedkovia. 

Influencerka a podnikateľka Zuzana Plačková sa s manželom momentálne postavili pred súd v Pezinku, kde sa rozhodne o ich prípadnej väzbe. Aj keď tvrdí, že je nevinná, denník Sme zverejnil zarážajúce detaily z uznesenia o obvinení. Polícia skupinu obvinených ľudí sledovala a mala svoju činnosť vykazovať od roku 2012.

Počas pôsobenia mali na drogách získať minimálne 27,5 milióna eur, aj to len z predaja pervitínu. Súčasťou biznisu bol aj doposiaľ nevyčíslený obchod s drahším kokaínom, do ktorého majú byť podľa obvinenia zapletení aj Strausz a Plačková. Tá sa v minulosti pochválila touto fotkou s Pellegrinim. Kokaín sa mal na Slovensko privážať z nezisteného miesta.

Voči Plačkovej vypovedajú traja svedkovia, ktorí ju usvedčujú z toho, že mala byť súčasťou biznisu už od roku 2012 a manželov označili za „dôležitých dílerov“. Podnikateľka mala patriť až na tretiu úroveň v skupine a zabezpečovať drogy nižšie postaveným dílerom či koncovým užívateľom kokaínu. Plačkovú zastupuje advokát Martin Pohovej, ktorý obhajoval aj Mariana Kočnera v kauze zmeniek. K prípadu sa vyjadrí po zaznení verdiktu súdu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: TV Doma, Televízia Markíza