Počas uplynulej nedele otriasla celým Slovenskom mimoriadna dopravná nehoda, ktorá navždy zobrala život milujúcemu otcovi rodiny. Zbytočnú smrť našiel vo svojom osobnom vozidle, v ktorom sa čelne zrazil s nezodpovednými Poliakmi v luxusných automobiloch.

Trojica Poliakov sa počas uplynulého víkendu rozhodla prevetrať svoje vozidlá, pričom spôsobili fatálnu dopravnú nehodu. Na ceste v okrese Dolný Kubín sa mali vodiči Porsche, Ferrari a Mercedes pretekať a následne v plnej rýchlosti naraziť do oproti idúceho automobilu.

Ako informoval policajný hovorca Radko Moravčík, 27-ročný Poliak sedel za volandom Ferrari na ceste z Dolného Kubína do Oravského Podzámku, pričom tesne za ním upaľovalo vozidlo Porsche, ktoré viedol 42-ročný muž. “Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu vozidiel v mieste, kde je to vodorovným dopravným značením zakázané. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a došlo k čelnej zrážke s oproti idúcim osobným autom Škoda Fabia,” uviedol Moravčík.

Kým poľskí vodiči vyviazli z nehody iba s ľahkými škrabancami, 57-ročný muž Škody Fabia utrpel zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahol. “Ťažké zranenia utrpela jeho 50-ročná spolujazdkyňa a 21-ročný spolujazdec utrpel predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami nezistili. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva,” dodal krajský policajný hovorca.

Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 35 500 €, pričom polícia Slovenskej republiky podčiarkuje, že v predmetnom vyštrovaní bude nekompromisná. 42-ročný vodič, ktorý spôsobil smrteľnú dopravnú nehodu bol predvedený na policajný útvar, pričom ďalšie okolnosti, príčiny, ako aj právna kvalifikácia tejto tragédie sú momentálne predmetom vyšetrovania.

Zdroj: Polícia SR