Peter Pellegrini by mal už budúci týždeň oficiálne potvrdiť svoju účasť v prezidentských voľbách, kde ho aktuálne politilógovia i bookmakeri považujú za favorita na nahradenie Zuzany Čaputovej. Aj preto sú ostro sledované jeho kroky a vyjadrenia.

Zrejme žiadneho Slováka, ani toho, ktorého šport príliš nezajíma, asi neobišla tzv. kauza Hudáček. Náš známy, už 35-ročný dlhoročný (ak reprezentačný) brankár Július Hudáček totižto behom konflitu na Ukrajine zamieril v lete 2022 do ruskej KHL. V nej mu v lete 2023 skončil kontrakt a začiatkom januára sa vrátil do hokejového kolotoča.

Angažovalo ho české Kladno, no už po dvoch dňoch mu bola vypovedaná zmluva, pretože tlak fanklubu českého klubu bol jasný. Fanúšikovia sa voči Hudáčkovi vymedzili ten sa napokon po ďalších dvoch dňoch stal brankárom Frankfutu.

Samozrejme, časť verejnosti v Česku i na Slovensku tento krok podporuje a druhá časť Kladno vysmieva a praje mu “všetko zlé”. Každopádne, na sociálnych sieťach sa väčšia časť fanúšikov prikláňa skôr k podpore Hudáčka a “nenávisti” voči Kladnu.

→ PREČÍTAJTE SI, ČO POVEDAL PETER PELLEGRINI