V priebehu posledných pár týždňov sa objavilo niekoľko vážnych prípadov, kedy ľudia upozorňovali na svoje nepríjemné skúsenosti s pohotovosťou v rôznych krajoch Slovenska. O slovo sa tentokrát hlási nahnevaná mamička Sandra s príbehom, ktorý vyvoláva hrôzu. Každým dňom sa potvrdzuje, že zdravotníctvo na Slovensku je v hroznom stave, na čo môžu doplatiť práve nevinní pacienti.

Sandra mala vážne obavy o svojho 4-ročného syna, ktorému neustále stúpala horúčka. Starostlivá mamička bola nútená navštíviť detskú pohotovosť, pričom netušila, že v čakárni strávi dlhých sedem hodín. Nakoniec si od lekára vypočula šokujúcu diagnózu, zápal pľúc.

,,Toto je vizitka slovenského zdravotníctva. Chrípková epidémia, črevná chrípka, angína…. Sedím so štvorročným synom, ktorý má 39.8 teplotu a zvracia na pohotovosti na bratislavských Kramároch, pred nami je cca 30 ľudí. Lístky s poradovým číslo rozdali do 100 a šli od začiatku. My máme číslo 11. Jedna jediná ambulancia je otvorená aj napriek tomu, že vedia, aká je epidémia. Sú tu malé detičky, nevládne s vysokými horúčkami. A je len jedna ambulancia. Nehovoriac o tom, že sem nejdú ani trolejbusy, lebo kvôli počasiu sú proste odstavené. Tlieskam tomuto štátu. Ale pohotovostný poplatok hneď pri príchode si nezabudli vypýtať a za parkovisko sa nedoplatíme,“ opísala situáciu Sandra.

,,Pokračovanie detská pohotovosť Bratislava Kramáre – sme tu od 17-tej hodiny. Konečne sme sa o 21:30 dostali na rad, ale, žiaľ, ambulancia o 21:45 končí, takže sa máme presunúť pred dvere urgentného príjmu. Vzali nás dnu a povedali mi, že toto je zo zákona iná ambulancia, že tu sa neplatia 2 eurá ale 10 eur, a že nevedia, kedy sa dostaneme na rad, lebo oni majú aj svojich pacientov, čo tu boli pred nami. Takže tých 5 hodín čakania sa nepočíta, lebo sme na novej ambulancii, takže čakáme odznova, ale za 10 eur,“ rozčúlene uviedla mamička.

,,23:33 A stále sme tu!“ napísala.

,,V ambulancii mamičku predo mnou pochválili, že si doniesla vlastnú detskú podložku na dlážku, lebo deti, čo vyšetrovali, ležali na papieroch do tlačiarne. 23:50 odchádzame so zápalom pľúc,“ informovala pani Sandra.

,,Jedna detská pohotovosť jedna ambulancia na viac ako milión obyvateľov!“ podotkla na záver.

Zdroj: bratislavskenoviny.sk  |  Foto: Facebook/Sandra K., Facebook/Nekŕmte nás odpadom