Na sociálnej sieti rezonuje príspevok nahnevanej matky, ktorá je dodnes šokovaná zo správania nepríjemného ochrankára v banke. Pred všetkými klientmi, vrátane jej ročnej dcérky, na ňu začal kričať a drzo ju ponížil. Zo správania zamestnanca banky sú ľudia poriadne znechutení.

Mamička Lucie pochádzajúca z Česka bola nútená navštíviť banku. Momentálne je na materskej dovolenke, keďže má ročnú dcérku, a tak je samozrejmé, že bábätko zobrala so sebou. Keď sa však nachádzala na pobočke Raiffeisen banky v Prahe, bola nútená nakŕmiť svoje dieťa, čo okamžite vytočilo ochrankára, ktorý ju bez milosti vyhodil pred zrakom všetkých klientov.

Vyjadrenie matky

,,V stredu 20.3.2019 na pobočke Raiffeisen banky v paláci Astra Praha 1, Václavské námestie som si prišla zobrať peniaze na pokladni. Bol s tým trochu problém, ale všetci boli milí a nápomocní. Nakoniec sa všetko vyriešilo. Problém nastal, keď som sa kočíkom zaradila do rady na pokladňu. Dcéra má rok, je živá, najprv tam trochu behala okolo mňa a následne chcela mlieko – je stále kojená na požiadanie. Čakanie v rade na pokladni je v dlhej chodbe pod schodmi, pričom je tam otvorený priestor s boxami pre klientov,“ vysvetľuje Lucia.

,,Zo strany k boxom som mala postavený kočík a hneď vedľa mňa sedel starší pán-Ind, ktorý bol však ku mne otočný chrbtom a zamyslene si čítal noviny. Moja dcéra mi pri kojení sedela na kolenách a hlavou v podstate zakrývala moje prso a druhé som mala logicky zahalené (zakrývalo ma kojacie tielko a sveter na ňom). Po pár minútach kojenia ku mne prišla ochranka a nahlas, na celú pobočku ma upozornila, aby som sa okamžite zahalila a prestala exhibovať. Vraj je to verejný priestor a ja sa odhaľujem, čo je zakázané a majú to uvedené aj v nejakom ich poriadku. Po mojom namietaní, že predsa kojím dcéru a navyše som schovaná za kočíkom a zahalená svetrom, mi povedal, že sa jednoducho odhaľujem a údajne už mali podobné prípady. Ochrankár zároveň poznamenal, že pani riaditeľka banky takéto správanie nepodporuje. Spomedzi všetkých ľudí sa ma zastal mladý muž. Nepomohlo a muž z ochranky sa mi vyhrážal, že ak sama neodídem, tak má nechá vyviesť,“ opisuje nepríjemnú situácia šokovaná matka.

,,Priznám sa, že som bola poriadne zaskočená, rozum mi to nebral a vôbec som nevedela, čo mám povedať. Doteraz si nadávam, že som mala viac reagovať a bojovať za seba. Všetci na mňa pozerali, dcéra začala plakať, tak som sa v šoku zbalila a odišla som. Nakoniec som si vonku sadla na lavičku a dokŕmila dcéru. Musela som sa však vrátiť do banky a dokončiť, prečo som prišla. Znova som sa zapojila do rady a úplne ponížená čakala, kým prídem na rad. Pri odchode som prechádzala okolo toho spomínaného ochrankára a pokojne som mu povedala, že to mohol povedať úplne inak, keďže to bolo veľmi ponižujúce. Jeho odpoveď znela, že jeho reakcia bola adekvátna a postupoval správne. Znova sa mi zastavil rozum, nevedela som reagovať, a tak som proste odišla. Čo by sa, prosím vás, s touto situáciou dalo robiť? Ospravedlnenie by bolo fajn, keďže ten nepríjemný pocit z celej situácie mi ešte teraz behá po koži… Toto by sa predsa vôbec nemalo stať,“ dodala na záver sklamaná žena.

Reakcia zo strany banky

Nahnevaná matka dúfala, že sa dočká aspoň ospravedlnenia, no reakcia banky prekvapila mnohých ľudí vrátane hlavnej aktérky. „Dobrý deň, mrzí nás vzniknutá situácia. Na našich pobočkách sa vždy snažíme vyjsť klientom a klientkam v ústrety vo všetkých ohľadoch. Pokiaľ nás mamička požiada o zaistenie súkromia, nie je pre nás problém jej ponúknuť adekvátne miesto podľa možností pobočky a s ohľadom na ostatných klientov,“ uviedla tlačová hovorkyňa Raiffeisenbank, Petra Kopecká.

Zdroj: Facebook/Laktační liga  |  Foto: Pixabay