Nová vláda je na svojich postoch ešte len pár týždňov, no na povrch vyplávali ďalšie škandalózne informácie. Jaroslav Naď (OĽaNO) odhalil, koľko zarábal na ministerstve obrany vodič Jána Hoľka.

Jaroslav Naď z OĽaNO sa ujal postu ministra obrany a vo svojom rezorte začal robiť okamžité poriadky. Okrem iného pred pár dňami poukázal aj na absolútne škandalóznu informáciu. Šofér niekdajšieho šéfa služobného úradu Jána Hoľka mal za vedenie vozidla inkasovať neuveriteľných 4 500 eur.

Vodič generálneho tajomníka na ministerstve obrany zarába 4 498 eur. Na jednej strane som rád, že môžem povedať, že som vás neklamal a že som nezavádzal a že je to fakt, na druhej strane mi to je reálne ľúto,” tvrdí vo videu rozhorčene Naď, ktorý mal podozrenia už pred voľbami.

Zároveň dodáva, že tieto časy sa nadobro skončili: “Hovorím úplne narovinu, že po výmene generálneho tajomníka a po príchode pána Petra Kozáka sme urobili také opatrenia, že tento plat vodič už zarábať nebude. Nejde o nič osobné, ale ide o nesystémové opatrenie.”

Kozákovi sa týmto verejne poďakoval: “Ďakujem novému generálnemu tajomníkovi Petrovi Kozákovi za opatrenia, ktorými sme napravili túto neprávosť. Za necelé dva týždne pôsobenia ako ministra sa mi tiež podarilo zastaviť nezmyselný predaj budovy vojenských lesov,” dopísal minister.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Jaro Naď – OĽANO