Slováci brali hypotéky útokom: V roku 2021 padli TRI rekordy!

Dátum:

Len málokto si je schopný v dnešnej dobe kúpiť byt či dom v hotovosti. Hypotéky sa stávajú pre drvivú väčšinu ľudí, ktorí chcú „bývať vo svojom“, absolútnou nevyhnutnosťou, pre mladých ľudí doslova povinnosťou. Aj napriek podmienkam, ktoré nedokáže splniť každý, ale Slováci v roku 2021 brali hypotéky útokom.

V roku 2021 boli dokonca stanovené tri historické slovenské rekordy. Tým prvým bol celkový objem peňazí, ktorý bol poskytnutý na hypotekárne úvery. Jeho celková hodnota dosiahla neuveriteľných 1,1 miliardy eur, čo bol 45-percentný nárast oproti roku 2020. Okrem toho sa po prvýkrát v histórií zlomila hranica poskytnutia 100 miliónov eur v jednom mesiaci. A to hneď trikrát. Posledným maximom bolo decembrových viac ako 110 milónov poskytnutých na hypotékach.

Podľa analytikov za to mohlo niekoľko faktorov, pričom tými kľúčovými boli stúpajúce ceny nehnuteľností, nízke sadzby, neutíchajúci záujem klintov o vlastné bývanie a uvoľnenie niektorých podmienok v súvislosti s pandémiou. Zároveň je možné, že mnohí si uvedomili, že takéto na pohľad výhodné podmienky budú čoskoro minulosťou. Každopádne, aktuálne už banky zvyšujú sadzby a je veľmi reálne, že rok 2022 nedokáže ten predošlý prekonať. I keď, nechajme sa prekvapiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Trend.sk | Foto: Pixabay

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...