V čase, kedy sa nielen Slovensko, ale celý svet borí s ochorením koronavírus, nie je dôležité, či máte drahú kabelku, značkové šaty alebo čerstvo upravené pery. Ľudia totiž okrem zdravia momentálne prahnú len za jednoduchými ochrannými rúškami na tvár, ktoré ich dokážu ochrániť pred smrtiacou nákazou.

Koronavírus momentálne paralyzoval doslova celý svet, pričom mnohé štáty aktuálne bojujú s nedostatkom ochranných rúšok či respirátorov. Mnoho žien preto doma vytiahlo ihlu a niť, prípadne dokonca šijace stroje a jednoduchým postupom sa snažia vyrobiť pre seba a svojich najbližších pomôcky na tvár, ktoré ich môžu ochrániť pred rýchlo šíriacim sa vírusom.

Na Slovensku je však aj množstvo šikovných žien, pre ktoré pomoc blízkym neznamená len úzky okruh rodiny a priateľov, ale čo najväčšiemu počtu krajanov. Jednou z nich je aj istá žena, ktorá však z dôvodu, že si za svoju prácu pýta minimálnu plácu, zostala tŕňom v oku mnohých neprajníkov. Ako však sama uvádza, je matkou piatich detí, má hypotéku, musí živiť rodinu či platiť účty, a taktiež sa každý deň učiť s deťmi, ktoré musí aj zaopatriť. Napriek tomu, že nie je na OČR ani PN a nemá čas relaxovať či pozrieť si film, si však denne nájde čas, aby ušila čo najväčší počet rúšok pre tých, ktorí ich potrebujú.

Ako vo svojom rozsiahlom facebookovom statuse na stránke Nekŕmte nás odpadom poukázala, denne sa na sociálnych sieťach objavuje množstvo príspevkov, aké sú šičky hyeny, ktorým ide len o biznis. “Preboha, ľudia… Čo to s vami je? Je mi z toho neskutočne smutno. Ja, moje priateľky z fachu, každá šička/krajčírka na Slovensku ťaháme 16tky. Makáme, robíme, často nejeme, deti vidíme len občas, v mojom prípade ledva na kojenie, často robia celé rodiny. Časť mojich detí pomáha. Lebo si uvedomuje závažnosť situácie a potrebu pomôcť ľuďom. Kde, sakra, ostal ten biznis? Ozaj si myslíte, že my bohatneme na tých 2 – 2,5 eur? Naozaj ste o tom presvedčené? Moje stroje idú 16 hodín denne, nemám mozgovú kapacitu, aby som Vám zrátala, koľko som minula elektriny, podložky, na ktorých režem, rezacie kolieska, parný generátor, ihly, tisícky metrov nití, gumičky, látky… to všetko sa míňa,” uvádza zdrvená Slovenka, pričom pokračuje.

“Dnes som si úprimne poplakala. Z únavy, z vyčerpania, z nasadzovania vlastného zdravia (v dôsledku únavy), z toho, že musím vravieť nie. Musím mojim blízkym, známym, rodine, vravieť “Nie, dnes sa nedá.” Nevravím im to preto, lebo sedím na gauči, ale preto, že robím a môj deň má len 24 hodín. Všetkým by som Vám rada pomohla, ale ako? Nedá sa to. Zastrešujem aspoň okolie, moje verné zákazníčky..

Ľudia píšu, ako to má byť zadarmo, aké sme svine… Otázka na Vás… na tie múdre od obrazovky počítača/mobilu… Koľké z vás venovali svoj čas, úsilie, energiu na pomoc a ochranu ľudí v dôsledku korony? Koľké z vás chytili ihlu a niť a skúsili oprášiť vedomosti z predmetu domáce práce? My, obyčajné ženy, suplujeme úlohu štátu. Aj my sme štát a máme v sebe morálnu povinnosť pomôcť. Nie na vás zbohatnúť, pomôcť! Keby každý priložil ruku, tak sme niekde inde. Lenže sme sa rozdelili na dve skupiny. Tí, ktorí pindajú a tí, ktorí sa snažia ako vedia a môžu.

Prosím Vás…. Naozaj Vás prosím. Buďte k sebe tolerantní. Keď vidíte páchať zlo na iných, neprizerajte sa. Skúste ho zastaviť. Prestaňme sa dívať na koniec svojho nosa a pozrime sa aj na druhých. Uvažujme nad tým ako pomôcť. Čo i len PEKNÝM SLOVOM.

Možno naozaj korona prišla, aby sme sa zobudili, aby sme sa zastavili a prebrali…. Možno prišla z iných konšpiračných teórii, ale stále zastávam názor, že všetko zlé je na niečo dobré. Možno je to naozaj priestor na to, aby sme mali čas zistiť, že čas vie bežať aj inak. Možno rodičia zistia, aké úžasné je, keď sa môžu s deťmi hrať, možno ľudia zistia, aké úžasné je počuť hlas toho, koho majú radi a nebudú písať krátke správy, ale budú opäť volať. Možno zistíme, že to, že nám život preteká pomedzi prsty je len a len na nás… Možno je čas zastaviť sa a byť opäť ľuďmi. Využime tento čas na to, aby sme našli to dobré v nás. Prestaňme kritizovať, urážať, hejtovať, nadávať. Sakra, BUĎME ĽUDSKÍ, NAUČME SA, ČO MÁ V ŽIVOTE PRIORITU.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook/ Nekŕmte nás odpadom