Zo sveta hudobného šoubiznisu dorazila ďalšia smutná správa. Vo veku 96 rokov zomrel slávny skladateľ opier i populárnej hudby. Na konte má okrem iného mimoriadne známu grećku pieseň s typickým tancom, ktorú pozná dodnes celý svet. 

Vo veku 96 rokov zomrel slávny grécky hudobný skladateľ Mikis Theodorakis. Poslednýkrát vydýchol podľa informácií BBC v Aténach v miestnej nemocnici. Umelec sa venoval tvorbe opier, ale aj populárnej hudby a časom prešiel z klasickej tvorby na tradičnú grécku ľudovú hudbu.

Theodorakis je autorom snáď naznámejšej gréckej skladby „Zorbov tanec“ z filmu z roku 1964 Grék Zorba, ktorý získal troch Oscarov. Hudbu ale zložil aj k filmom Serpico či Z. Okrem komponovania sa venoval aj politickým a vojenským záležitostiam.

Postavil sa na čelo boja proti vojenskej diktatúre v rokoch 1967 – 1974 a niekoľkokrát bol režimom zadržaný a aj mučený. Na slobodu sa dostal až po tlaku zo zahraničia a po štyroch rokoch v parížskom exile sa vrátil do rodnej krajiny. Napokon sa stal ministrom kultúry počas vlády Mitsotakisa v rokoch 1990 – 1992. So svojou manželkou Myrtou vychovával syna a dcéru. Svetový šport zas zasiahla smrť 30-ročného MMA zápasníka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YT/Yoyo Maeght