V Bratislave došlo v utorok večer k mimoriadnej udalosti, na akú nie sú obyvatelia mesta zvyknutí. Metropolou Slovenska sa ozvalo deväť výstrelov v blízkosti obľúbeného nákupného centra.

Bratislava zažila v utorok večer čosi, čo nie je v našich končinách úplne obvyklé. Mestom sa ozvalo deväť výstrelov, ktoré zazneli v blízkosti obľúbeného nákupného centra Eurovea. Páchateľ ani motív streľby zatiaľ nie je známy, no podľa informácii z miesta činu mal neznámy strieľať na auto taxislužby a počas prestrelky malo dôjsť aj k výstrelom zo strany polície.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff uviedol, že momentálne prebieha trestné stíhanie ako aj vyšetrovanie danej veci: „Policajti Okresaného riaditeľstva PZ v Bratislave I vyšetrujú okolnosti incidentu ku ktorému došlo v priebehu včerajšieho večera pred nákupným centrom na Pribinovej ulici a počas ktorého došlo aj k streľbe zo služobnej strelnej zbrane príslušníka Mestskej polície. V tejto súvislosti bolo zo strany príslušného útvaru Policajného zboru začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa. Obvinenie voči konkrétnej osobe vznesené doposiaľ nebolo. Vyšetrovanie v súčasnej dobe naďalej pokračuje, pričom s prihliadnutím na štádium trestného konania bližšie informácie k prípadu nie je možné poskytnúť,“ uvádza.

Zdroj: KR PZ v Bratislave | Foto: Facebook