V nedeľu podvečer sa na prechádzke v okolí najvyššieho vrchu Českého lesa, Čerchova na Domažlicku, 2 kilometre od hraníc s Nemeckom, stratilo iba osemročné dievčatko. Julia sa s bratom a bratrancom hrala v lese, na dohodnuté miesto však nedorazila a rodičom sa podarilo nájsť iba chlapcov.

Po dievčatku pátrali celé záchranné tímy policajtov, študentov policajnej školy, profesionálni i dobrovoľní hasiči a na pomoc prišli aj lesníci z okolia. Juliu sa nepodarilo nájsť celé tri dni a v nepriaznivo chladnom počasí pod bodom mrazu prežila v hustom lesnom poraste až dve noci.

Rodičom malej školáčky bola poskytnutá profesionálna psychologická pomoc. Pátracia akcia bola skomplikovaná o chladné počasie, náročný terén, spadnuté stromy a množstvo opustených budov pohraničnej stráže, pričom prítomným pomáhali aj policajné vrtuľníky či špeciálni psovodi.

Dievčatko z Nemecka napokon v utorok (12. októbra) našiel hájnik z Českej republiky. Julia bola bez známok zranení, sedela na zemi uprostred lesa, bola podchladená a, našťastie, komunikovala. Prevezená bola k nemeckým hraniciam, odtiaľ si ju odviezli jej domáci záchranári.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto: Twitter/Policie ČR, pixabay.com