Varovanie hygienikov: Na trhu sa nachádza nebezpečný vitamín B!

Dátum:

Počas pandémie koronavírusu sa vo veľkom predávajú vitamíny rôzneho druhu, keďže Slováci chcú posilniť svoju imunitu a rovnako sa užívanie vitamínov odporúča aj pri liečbe ochorenia COVID-19. Vo výnimočných prípadoch však môžu výživové doplnky namiesto úžitku viac uškodiť!

Úrad verejného zdravotníctva zaznamenal varovanie prostredníctvom výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF) v prípade jedného z výživových doplnkov. ,,Ide o ,,PROFIVIT Vitamín B17 AMYGDALÍN, kapsuly, výrobca: ProfiVit, s.r.o., Záhumenná 328/4, 85110, Bratislava, min. trvanlivosť do 11.03.2022, šarža: L110320“.

V uvedenom výrobku sa nachádza vysoký obsah amygdalínu, ktorý môže u človeka spôsobiť dýchavičnosť, závraty, nevoľnosť, nízky krvný tlak i poškodenie pečene. V krajných prípadoch môže poškodiť mozog či srdce a viesť ku kóme až smrti. ,,Predmetný nebezpečný výživový doplnok je ponúkaný aj prostredníctvom internetu. V nadväznosti na uvedené odporúčame spotrebiteľom, aby predmetný nebezpečný výživový doplnok nekupovali (ani iné šarže), už zakúpený neužívali,“ uvádza sa na oficiálnej stránke úradu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: uvzsr.sk, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...