Ročne zarobí viac ako  50 000 libier, vybaví aj 100 klientov za deň a priateľ nemá voči tomu námietky. Vďačí totiž tejto práci za záchranu života priateľky. 

[sociallocker]Jayme Jones je 21-ročná Londýnčanka, ktorá si na živobytie zarába svojim telo. Pracuje totiž ako dievča spred webkamery v zábavnom priemysle pre dospelých. No za jej príbehom sa skrýva niečo viac. Jayme polovicu svojho života bojovala s anorexiou.

Pri výške 160 cm vážila 69 kg. Potom však nastal zlom. Chcela sa stať modelkou a tak začala chudnúť. Najprv vynechala jedno-dve jedlá denne a napokon to dosiahlo až taký stupeň, že nemusela jesť aj tri dni. Ako sama tvrdí, ak by ju v tej dobe niekto nútil jesť, len by pri tom plakala a nakoniec by to aj tak vyvracala. A tak vo veku 18 rokov vážila ledva 44 kg a oblečenie nosila veľkosti pre 13 ročné dievčatá.

V júni 2014 navštívila lekára. A keďže za rok schudla viac ako 25 kilogramov, odporučil jej poradňu, kde by jej pomohli bojovať s touto chorobou. V tej dobe pracovala ako predavačka a príjem jej ledva stačil na pokrytie najnutnejších nákladov.

A tak sa rozhodla. Kúpila si HD kameru a zriadila štúdio vo voľnej izbe v byte. Takto začala jej kariéra webcam dievčaťa. Ako sama tvrdí, najprv si len s klientmi písala a kecala, popri tom im účtovala 2,99 libry za minútu. Pozornosť a peniaze navyše sa jej samozrejme zapáčili. A tak sa začala tejto robote venovať šesť hodín denne. A pomohlo to aj jej psychike. Postupne začala jesť viac, pretože sa cítila dobre a sebavedomo.

Po dlhom uvažovaní sa priznala rodine a priateľovi, čo sa skrýva za zarobenými peniazmi a kilami. Rodina ju v tomto rozhodnutí napokon podporila. Berú to ako hranie vo filme. Jaymi poznajú a vedia, že pred kamerou je z nej niekto úplne iný.

Dnes Jayme už nebojuje s anorexiou. Páči sa jej, že má teraz viac kíl, pretože vie, že sú to najmä svaly. Denne navštevuje posilovňu a na spodné prádlo minie ročne asi 5 000 libier. Jej práca spočíva v tom, že prostredníctvom web kamery komunikuje s klientmi či už súkromne alebo v skupinových rozhovoroch a napĺňa ich priania, ktoré by možno nespomenuli ani pred svojimi partnerkami. Samotná Jayme tvrdí, že sa dokáže za minútu prevteliť do tej ženy spred kamery a tvrdiť klientom veci, ktoré by v súkromí nikdy nepovedala a nespravila.

Na Instagrame ju sleduje viac ako 32 000 fanúšikov. Páči sa jej zarábať toľko peňazí, dokonca je kvôli tomu odložiť niektoré udalosti v súkromnom živote na neskôr. Ako napr. tehotenstvo. Okrem toho denne dostáva množstvo darčekov v podobe oblečenia a doplnkov. Ktorej žene by sa to nepáčilo?

Jayme si našla svoj vlastný spôsob ako vyhrať nad anorexiou. Podstatná informácia je, že človek postihnutý týmto nešťastím je skutočne chorý. Ide totiž o vážnu psychickú chorobu vo forme porúch prijímania potravy. Medzi príznaky anorexie patrí hlavne pokles váhy pod 17,5 BMI (Jayme mala 17,3). Postihuje najčastejšie mladé dievčatá, ale vyskytuje sa aj u dospelých žien a mužov. Chorí trpia skreslenou predstavou o vlastnom tele a majú pocit, že musia schudnúť. Dôvody môžu mať na to rôzne, no 5-15% pacientov tejto chorobe nakoniec aj podľahne. Pacienti sa liečia v nemocniciach, prerušia sa kontakty s rodinou, až do doby zvyšovania váhy. Popri tom sa skúma aj psychická stránka pacienta, príčiny, prečo vlastne táto choroba u neho prepukla.

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: instagram.com, facebook.com
[/sociallocker]