Je to iba pár hodín, čo sme vás informovali o tragickej dopravnej nehode v Spišskej Novej Vsi. K nešťastiu došlo na priechode pre chodcov, keď vodič zachytil 22-ročnú ženu. Jej zranenia boli natoľko vážne, že im podľahla na mieste nehody. Ukázalo sa, že išlo o talentovanú Zuzku, ktorá mala pred sebou sľubnú kariéru.

Včera (19. septembra) 50-ročný vodič zrazil chodkyňu, ktorá prechádzala po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Na miesto nehody boli privolaní záchranári, ktorí sa desiatky minút snažili mladú ženu oživiť, no nepodarilo sa. U vodiča nebol zistený alkohol a tragédia je momentálne predmetom vyšetrovania.

22-ročná žena, ktorá poslednýkrát vydýchla na tzv. zebre, bola Zuzana Ogurčáková, študentka Akadémie umení v Banskej Bystrici. Podľa pedagógov bola mimoriadne talentovaná, pričom pôsobila v Divadle Akadémie vied. ,,Talentované žieňa, ktoré bolo svojou pracovitosťou a pozitívnym prístupom k životu príkladom pre mnohých rovesníkov, nestihne už naplniť svoje sny v umení, v láske, v živote…,“ napísala na sociálnej sieti jej vysokoškolská učiteľka Zuzana Budinská.

Zosnulá taktiež pomáhala pri zrode albumu s názvom ,,Generácia nula“, kde predniesla svoje recitačné umenie. Podľa Budinskej sa celé leto pripravovala na medzinárodnú interpretačnú súťaž MelodramFest, ktorá sa uskutoční v októbri v Prahe. V minulosti sa totiž stala víťazkou viacerých súťaží v umeleckom prednese.

K tragickej smrti vychádzajúcej hviezdy sa vyjadrilo aj vedenie banskobystrickej fakulty. ,,Zuzka FDU často reprezentovala na národnej i medzinárodnej úrovni a získala mnohé ocenenia. Už na začiatku nového akademického roka sme rátali s jej prítomnosťou, ľudskosťou, so srdečnosťou, s profesionalitou a umeleckou prezentáciou. Zuzi, stále nemôžeme uveriť tomu, že už sa neuvidíme, že už medzi nás neprídeš… Budeš nám veľmi, veľmi chýbať… Ty ako človek a tiež tvoj nesmierny talent. Veľká česť tvojej pamiatke!” uvádza sa v príspevku na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Zuzana Ogurčáková