Ukrajinský prezident Volodymir Zelenskyj bojuje za svoju vlasť, pričom sa ukázal aj v prvej línii. Vladimír Putin sa zase nachádza v bezpečí a jeho rodina má byť ukrytá v nukleárnom bunkri na Sibíri. Pravidelne je informovaný o aktuálnych udalostiach a najnovšie sa opäť rozhodol prehovoriť k ľudu.

Vladimir Putin nariadil 24. februára útok na Ukrajinu, pričom v okupovaní krajiny naďalej pokračuje. K výbuchom v meste Charkov dokonca dochádzalo aj počas mierových rokovaní v Bielorusku, kde sa stretli vyslaní diplomati z oboch barikád.

Rodák z Petrohradu zverejnil prejav, podľa ktorého je zrejmé, že neplánuje vytasiť bielu vlajku. Ruských vojakov a dôstojníkov nazval skutočnými hrdinami, ktorí bojujú s vytrvalosťou a pochopením ich stanovených cieľov. 69-ročný Putin taktiež priznal, že počas boja stratil niekoľko malých miest, no naďalej trvá na tom, že má navrch. ,,Chcem povedať, že špeciálna vojenská operácia prebieha striktne v súlade s harmonogramom. Podľa plánu. Všetky úlohy, ktoré boli stanovené, sa úspešne riešia,“ povedal vo verejnom vyjadrení.

Prezident Ruskej federácie je však presvedčený, že mnohí Ukrajinci majú “vymyté mozgy“. ,,Nikdy sa nevzdám svojho presvedčenia, že Rusi a Ukrajinci sú jeden národ. Aj keď niektorí ľudia na Ukrajine boli zastrašení, mnohí boli podvedení nacistickou a nacionalistickou propagandou, no niektorí sa zámerne vydali cestou banderovcov a iných nacistických poskokov. Naši vojaci a dôstojníci sa snažia vyhýbať civilným obetiam. A, žiaľ, aj oni sami trpia obeťami. Je našou povinnosťou podporovať rodiny našich padlých a zranených spolubojovníkov, ktorí bojovali za bezpečnosť vlasti, za našich ľudí pre ľud Ruska,“ vyhlásil Putin.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: news.sky.com  |  Foto: Pixabay, Twitter