Skvelý divadelný, seriálový i filmový herec a hudobník Daniel Heriban odišiel náhle vo veku 43 rokov. V jeho dome v Svätom Jure musela pred pár hodinami zasahovať záchranná služba, no po zástave srdca už umelcovi, bohužiaľ, pomôcť nedokázala. 

Ešte pred niekoľkými dňami pridal na sociálnu sieť krásny záber s milovanou manželkou Kamilou. Herec a hudobník za sebou zanechal nielen svoju lásku, ale aj troch synov, rodinu a množstvo priateľov či kolegov. Nikto z nich nedokáže pochopiť a prijať fakt, že už nie je medzi nami. “Ach… tak nepochopiteľné pre mňa… Odpočívaj v pokoji… Budeš veľmi chýbať tomuto svetu… Bol si vzácny. A skvelý… Odpočívaj v pokoji. Rodine úprimnú sústrasť a veľa sily,” odkázala Eva Pavlíková. “Dano. Keď odíde človek. Obrovský. Prázdno. Budeme Ťa aj naďalej počúvať,” napísala Kristína Tormová.

V šoku je aj Peter Sklár či Marcel Forgáč: “Dano Heriban? Nie. To nie je možné,” odkazuje. Smútok prežíva i jeho kamarát, basgitarista Yxo z kapely Hex: “Minulý týždeň sme sa bavili, že dáme kávu, že podebatíme o hudbe, o živote a ty tu zrazu nie si! Kamarát môj, nech ti je zem ľahká,” smúti. Samo Trnka rovnako nedokáže uveriť obrovskej strate: “Je mi to veľmi, veľmi ľúto.” “Ach, Dano. Ostali po Tebe úsmevy, dobrá nálada, láskavý humor, pesničky,” napísal Daniel Hevier. Zarmútenie prežíva aj speváčka Katka Knechtová, Zuzana Smatanová, ale tiež zabávač Števo Martinovič alebo Fero Joke.

Činohra SND vyjadrila rovnako smútok nad stratou skvelého kolegu: “Bol bravúrny autor hudby a sám do niekoľkých inscenácií hudbu skladal. Vedel zaujať svoje publikum rozvážnym humorom, ale aj tajomne a rafinovane výrazom nevinného mladého chlapca vyložiť postavu,” odkázali. K náhlemu odchodu umelca prehovorili aj naši politici, pričom Natália Milanová poďakovala Danovi za chvíle, kedy sa mohli spoločne smiať. “Takéto smutné rána nemám vôbec rád. Dano Heriban nám bude veľmi chýbať. Odpočívajte v pokoji,” uviedol Richard Sulík. Igor Matovič zverejnil aj záber zo spoločného natáčania RTVS seriálu Pumpa, a rovnako tak i Jaroslav Naď: “Dano, nájdi svoj pokoj. Tvoj humor a nadhľad bude Slovensku veľmi chýbať,” odkázal. Dojímavé odkazy zanechali aj Juraj Šeliga či Veronika Remišová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Činohra SND, Instagram, YT/Dano Heriban, FB/Richard Sulik , Igor Matovic, Juraj Šeliga, Veronika Remišová, Jaro Naď – minister obrany SR, Televízia Markíza, RTVS