Alena Zsuzsová (45), ktorá je obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa opäť ozvala z väzenia. Prostredníctvom svojho advokáta poslala list známemu bulvárnemu denníku. Kočnerova kamarátka by chcela pred všetkými zatajiť jednu vec.

Zsuzsová bola obvinená z objednávky vraždy a aktuálne sedí vo vyšetrovacej väzbe v Nitre, pričom súd nedávno rozhodol o jej predĺžení. Kamarátka Kočnera už v minulosti spoza múrov poslala list, v ktorom opisuje svoje denné rituály ako aj stravu vo väznici.

Najnovšie sa rozhodla poslať prostredníctvom svojho advokáta ďalšiu korešpondenciu, tentokrát venovanú redakcií Nového Času. Obvinenej sa totiž nepáči, že sa na verejnosť dostali informácie o jej zdravotnom a najmä psychickom stave. Vyšetrovateľ nechal u všetkých štyroch obvinených vypracovať znalecký posudok z psychológie a psychiatrie, podľa ktorého je pre Zsuzsovú typická „sebadramatizácia a teatrálnosť, egocentrizmus, neprimeraná koketéria a nadmerná pozornosť venovaná vlastnému vzhľadu“. Zároveň má užívať niekoľko rokov antidepresíva.

Zsuszovej prekáža, že sa informácie ohľadom jej zdravotného stavu zverejnili v spomínanom médiu. Advokát Bános má ale na vec celkom iný názor. „V tomto prípade je však dané právo verejnosti na informácie týkajúce sa zdravotného stavu obvinenej zo závažného skutku a denne sledovaného prípadu, keďže práve jej zdravotný stav môže priamo súvisieť so spáchaním skutku, z ktorého je obvinená,“ uvádza so slovami, že ľudia majú na tieto informácie právo. Kočner si podobný posudok vypracovať nenechal, a tak ho psychiatri vyhotovili na základe skúmania jeho správania sa a rozhovoru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: TV Markíza