V prípade Kočnerových zmeniek Markízy nastal konečne zvrat. Písmoznalkyňa vyriekla verdikt o ich pravosti, no jej slová Kočnera ani Ruska rozhodne nepotešia.

Kauza, ktorá sa začala pred dvomi rokmi potom, ako sa Kočner rozhodol mávať so 70-miliónovými zmenkami Markízy podpísanými Ruskom, naberá na obrátkach. Podnikateľ dokonca s vlastným posudkom vyhral prvostupňový súd v Bratislave. Všetko sa však zmenilo potom, keď vyšetrovateľ oboch obvinil z falšovania.

NAKA totiž nechala vypracovať nezávislý posudok u renomovanej písmoznalkyne, ktorá dostala na porovnanie viac ako 300 podpisov Pavla Ruska z obdobia medzi rokmi 1993 a 2016. Jej verdikt je ale jednoznačný: „Podpisy na zmenkách neboli vyhotovené dňa 11. 6. 2000. Podpisy na sporných zmenkách boli vyhotovené po roku 2013,“ uvádzajú Aktuality.

Z jej posudku jednoznačne vyplýva, že zmenky, ktoré mali údajne vzniknúť a byť podpísané v roku 2000, tak boli podpísané až po roku 2013, a teda je spochybnená ich pravosť. To, že na základe posudku zmenky nie sú pravé, potvrdzuje aj právny poradca Markízy Daniel Lipšic. Znalkyňa pritom zohľadnila aj zmenu podpisu, ktorý sa u každého človeka časom vyvíja a aj to jej dopomohlo k záveru, že Ruskov podpis nemôže pochádzať z roku 2000, ako to s Kočnerom tvrdili.

Kočner s Ruskom tvrdili, že zmenky sú pravé

Zdroj: aktuality.sk | Foto: YouTube