Sobotný večer sa v Paríži znovu zmenil na krvavú drámu. Okolo 21.00 hodiny zatiaľ neidentifikovaný muž dobodal 29-ročného muža a štyroch ďalších ľudí zranil.

K útoku došlo v sobotu 12. mája v druhom parížskom obvode neďaleko Parížskej opery. Na tomto mieste sa zvykne zdržiavať veľa ľudí, pretože štvrť je plná reštaurácií a kaviarní. Policajti tento ohavný čin vyšetrujú ako teroristický útok, pretože Islamský štát priznal, že to vykonal jeden z ich vojakov, no jeho totožnosť neuviedli.

Útočník dobodal 29-ročného muža, pričom kričal „Alláhu akbar“. Štyroch ďalších ľudí, ktorí sa nachádzali v blízkosti, len zranil, sú mimo ohrozenia života. Policajti následne páchateľa zastrelili po tom, čo sa na nich vyrútil s nožom v ruke. Najskôr sa ho pokúsili zastaviť elektrošokom, ale márne. Francúzske úrady momentálne pracujú na identifikácii páchateľa.

Počas útoku nastala na ulici panika, ľudia sa utekali ukryť do budov. „Nevedeli sme, čo sa deje, rýchlo sme sa presunuli do baru. Keď som potom vyšiel von, uvidel som na zemi ležať telo,“ uviedol jeden zo svedkov. Ďalším svedkom bol čašník z reštaurácie, ktorý uviedol, že útočníka videl s nožom v ruke a vyzeral pri tom ako šialený.

Sobotný útok v Paríži si vyžiadal jednu obeť

Zdroj: bbc.com | Foto: Twitter | Video: YouTube