Národná kriminálna agentúra (NAKA) sa intenzívne zaoberala, okrem iného, bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Pred pár hodinami došlo k posunu vo vyšetrovaní natoľko, že bol dnes (16.1.) v ranných hodinách zadržaný.

NAKA sa dnes ráno objavila pred rodinným domom v Hamuliakove, pričom zadržala bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Je obvinený z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Zadržanie súvisí s kauzou Lemikon, pričom ide o schránkovú firmu na Cypre. Na základne podozrivého rozsudku Najvyššieho súdu malo byť firme Lemikon a Tipos vyplatených 66,7 milióna eur.

Vyšetrovateľ NAKA však Trnku obvinil už aj v decembri minulého roka. Dôvodom je zverejnená nahrávka medzi ním a Mariánom Kočnerom. Obžalovaný podnikateľ bývalému prokurátorovi na nahrávke nadával ako malému chlapcovi. Trnka sa mal totiž snažiť vydierať Jaroslava Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte v kauze Gorila.

Kočner nešetrí vulgarizmami, keďže s Haščákom mal vlastné obchodné plány, ktoré Trnka svojím vydieraním narušil. ,,Mňa to bude stáť málo. Teba to bude stáť, uvidíš čo na konci,“ varoval podnikateľ muža. ,,No guľku, 32 korún. Ja viem, že ma zabijú, ja som mŕtvy,“ odvetil mu Trnka.

Zdroj: Tvnoviny.sk  |  Foto: Markiza.sk, Facebook/Polícia SR  |  Video: Facebook/Polícia SR