Braňo Mojsej, spevák a bývalý manžel Nory Kabrheľovej, je na Slovensku známy z rôznych televíznych šou, či svojimi prehreškami s alkoholom.  Aktuálne sa však prezentuje ako abstinent, pričom sa rozhodol pomôcť v závislosti aj iným ľuďom, ktorí nemajú odvahu pobiť sa so svojimi slabosťami.

Kontroverzný rockový spevák sa preslávil vďaka manželstvu s Norou Kabrheľovou. Spoločne boli hlavným hviezdami v niekoľkých reality šou, pričom Braňo dlhé roky holdoval alkoholu aj napriek tomu, že bol pod drobnohľadom verejnosti. Podľa jeho slov má však búrlivé obdobie za sebou a teraz by chcel pomôcť ďalším v závislosti od alkoholu.

Mojsej totiž založil občianske združenie Mojsej Clinic v Prešove, no pobočky by sa mali objaviť aj v ďalších mestách na Slovensku. Tento radikálny krok mal údajne spraviť po tom, ako sa na neho začalo obracať čoraz viac ľudí so žiadosťou o pomoc. „Väčšinou mi zavolajú, napíšu. Boja sa ísť na psychiatriu, keďže sa desia toho, že ich sused alebo známy u lekára uvidí….. lekár vám nepovie, ako to na liečení prebieha. Povie vám len A, teda približne aké to bude, ale B vám povie iba ten, kto absolvoval celé liečenie,“ prezradil pre portál kosicednes.sk. K dnešnému dňu sa malo na liečbu prihlásiť 72 alkoholikov.

Zdroj: kosicednes.sk  |  Foto: joj.sk, Facebook/Inkognito, Facebook/Braňo Mojsej