Obľúbená speváčka Celeste Buckingham, ktorá je vzorom mnohých teenageriek, sa rozhodla prehovoriť o nepríjemnej téme, v dôsledku čoho odhalila, že aj ju trápi ochorenie, ktoré pozná mnoho Slovákov. Po jednom z koncertov dokonca odpadla!

Celeste Buckingham, ktorá žne úspechy v hudbe doma aj v zahraničí, sa rozhodla výjsť s kožou na trh a podeliť sa s verejnosťou o zdravotný problém, ktorý ju trápi už od útleho veku. Reč je o migréne, ktorú mnoho Slovákov považuje len za akési horšie bolenie hlavy. Práve preto chce speváčka zlepšiť povedomie o tejto chorobe, ktorá trápi milióny ľudí po celom svete. Nedávno pritom bola terčom útokov ohľadom svojej váhy a následne rozvírila búrlivé reakcie Slovákov po fotke stehien, na ktorých speváčke vidieť celulitídu.

Celeste priznala, že migréna stála aj za nepríjemným kolapsom po jednom z koncertov: „Niekedy musím kvôli bolesti hlavy rušiť stretnutia, s koncertami je to však horšie, tie sa zrušiť len tak nedajú. Raz som dokonca po jednom aj odpadla. Vystupovala som v Česku a na ceste tam som už cítila, že to ide na mňa. Pred koncertom ma zavreli v šatni, kde som odpočívala, vypila som asi dva litre vody, dala si tabletku proti bolesti hlavy a potom odohrala koncert. Po koncerte sme zrušili autogramiádu a po ceste na parkovisko som odpadla,“ odhaľuje pre Refresher trapmoty s ochorením.

Teraz sa talentovaná brunetka snaží o to, aby aj ostatní nebrali migrénu na ľahkú váhu a aby sa táto téma odtabuizovala. Speváčka tiež priblížila, čo je v podobných nepríjemných situáciách pomáha: „Záchvaty sa mi neopakujú až tak často, kedysi to bolo horšie. Dnes je to možno raz za mesiac? Vždy však viem, kedy to prichádza. Postup sa stále opakuje. Začne mi vadiť hluk, svetlá, príde bolesť hlavy a niekedy trvá celý deň alebo aj viac dní. Vtedy nepomôže nič iné, len sa zavrieť a ležať v tichu,“ dodáva na záver Celeste, ktorá sa snaží o to, aby sa migréna brala v spoločnosti ako reálne ochorenie.

Celeste Buckingham priznala, že trpí migrénami
Raz po koncerte kvôli migréne odpadla
Speváčka teraz zlepšuje povedomie ľudí o nepríjemnom ochorení

Zdroj: refresher.sk | Foto: Instagram