Boss všetkých bossov! Takúto prezývku dostal bývalý šéf slovenského podsvetia Mikuláš Černák, ktorý je už viac ako 20 rokov za mrežami, pričom si odpykáva doživotie. Je si vedomý, že už nemá čo stratiť, a zároveň je presvedčený, že má ešte svetu čo povedať.

Najsilnejší boss mafiánskej scény 90-tych rokov po zadržaní a vzatí do väzby trpezlivo mlčal. Nebol ochotný hovoriť o svojich parťákoch či podozreniach z vrážd. Jeho spolupracovníci však začali “spievať“ takmer okamžite so snahou dostať čo najnižší trest. Vtedy sa niečo zlomilo aj v Mikulášovi Černákovi, ktorý pomohol polícií objasniť 16 vrážd a rozhodne ešte neskončil.

Niet sa čo čudovať, že 51-ročný väzeň intenzívne sleduje aktuálnu politickú situáciu i zmeny v policajnom zbore. Zachytil aj policajnú akciu pod krycím menom Judáš, počas ktorej zadržali exprezidenta policajného zboru Milana Lučanského. Radosť neskrýval ani na sociálnej sieti, kde sa sem-tam objaví jeho vyjadrenie. ,,Dnes som si dal do okna čižmu pre Mikuláša a on mi do nej posadil Judáša,“ uvádza sa v statuse.

Dôvodom nadšenia bývalého mafiána je vyjadrenie Milana Lučanského z roku 2017 o bossovi dunajskostredského podsvetia Lajosovi Sátorovi, s ktorým sa mal stretnúť, no nezatkol ho, aj keď bol na neho vydaný európsky zatykač.

Lučanský mal taktiež počas trestného stíhania Černáka vo väzbe zničiť dôležité dôkazy, v dôsledku čoho mal chrániť iné osoby zo zákulisia mafie. ,,…myslím si, že pokiaľ budú takíto ľudia vo vysokých funkciách policajného zboru, tak dôveryhodnosť v tieto inštitúcie v očiach verejnosti bude naďalej na Slovensku len klesať,“ povedal Mikuláš ešte pred troma rokmi.

Prípad Lajos Sátor-vyjadrenia Lučanského a Černáka

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Mikuláš Černák  |  Foto: YT/SME, FB/Polícia SR, Milan Lučanský  |  Video: Streamable.com