Mala to byť bežná operácia kolena, ktorá napokon vyústila do boja o život obľúbeného českého herca. Jeho zdravotný stav je mimoriadne vážny. Aj keď sa pôvodne zdalo, že z najhoršieho je vonku, opak je napokon pravdou.

Český spevák a herec Josef Laufer v marci minulého roka podstúpil operáciu kolena, počas ktorej sa mu zastavilo srdce. Lekárom sa ho podarilo resuscitovať, no museli ho uviesť do umelého spánku. Po istom čase sa čiastočne prebral, no iba na krátke obdobie. 81-ročný umelec sa podrobuje rehabilitácií, i keď je v kóme, a taktiež bol zaočkovaný proti koronavírusu.

Je to už viac ako rok od smutnej udalosti, pričom lekári sa rozhodli vyčkávať. ,,Je to stále rovnaké, čo úprimne, dobré nie je. Po úvodných pokusoch o zobudenie to nechávajú na samovoľný pokus, či sa zobudí. Zatiaľ sa to nelepší a ja som veľmi smutný z toho, že to trvá takto dlhú dobu,“ uviedol hercov priateľ Oldřich Lichtenberg pre český portál tn.nova.cz.

Divadelní kolegovia Laufera dokonca mali nezvyčajný nápad, pričom sprostredkovateľom odkazov je hercova dcéra Ester. ,,V divadle sme mu nahrali odkazy, ktoré tam Ester doručila. Takže má prístroj, kde mu hráme, spievame, prihovárame sa mu. Má nahovorené odkazy, púšťajú mu to do uší. Snažíme sa ho aspoň takto povzbudiť. Či to počuje, neviem. Prajem si, aby áno,“ vysvetlil Lichtenberg.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tn.nova.cz  |  Foto: YT/Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina, FB/Peter Marcin, Pixabay