V priebehu uplynulého víkendu došlo k nečakanému vyhláseniu premiéra Českej republiky Andreja Babiša. Najnovšie informácie spojené s ruskými diplomatmi vládou natoľko otriasli, že padlo radikálne rozhodnutie.

Písal sa 16. október 2014, kedy došlo k výbuchu muničného skladu vo Vrběticiach v Zlínskom okrese, pričom zahynuli dvaja ľudia. K výbuchu ďalšieho skladu v tom istom areáli došlo opäť 3. decembra. V tom čase boli obe explózie vedené ako ,,nevysvetliteľné“.

Po viac ako 6 rokoch majú bezpečnostné zložky dôkaz, podľa ktorého môže za výbuchy ruská spravodajská služba GRU. Ide o vojenskú informačnú službu, ktorej minulosť siaha až do čias Sovietskeho zväzu. Predstavitelia Českej republiky sa rozhodli okamžite konať.

Predseda vlády Andrej Babiš oznámil médiám, že bolo nariadené vyhostenie 18 ruských diplomatov z územia ČR. Podľa jeho slov ide skôr o špiónov než diplomatov. Minister zahraničia ČR Jan Hamáček dodal, že zamestnanci ruskej ambasády musia opustiť ich územie do 48 hodín. Vyhostenie ruských občanov schválil aj samotný prezident Miloš Zeman.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Alexandr Petrov a Ruslan Boširov majú byť zodpovední za výbuchy v Česku

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: FB/Andrej Babiš, Twitter