Z českej hudobnej scény dorazila smutná správa. Na večný odpočinok odišiel hudobník a skladateľ vo veku 73 rokov, ktorý počas svojej úspešnej kariéry hral po boku svetoznámych legiend. K jeho smrti sa vyjadril frontman kapely, v ktorej pôsobil.

Dnes (21. decembra) v skorých ranných hodinách zomrel český gitarista a skladateľ Luboš Andršt, ktorý bol súčasťou kapiel Energit, Blues Band, Jazz Q a Framus Five. V minulosti dokonca hral s B.B. Kingom či Mariánom Vargom.

Smutnú správu oznámil spevák Michal Prokop, ktorý je frontman kapely Framus Five. ,,V noci na dnešok zomrel môj starší spoluhráč, úžasný muzikant a spolužiak v rockovej škole, ako vždy hovorieval, Luboš Andršt. Budeme naňho zajtra (22. decembra) v Lucerne. Spolu s nami i jeho bratranec Petr Janda. RIP, kamarát!“ napísal na sociálnej sieti.

Prokop narážal na plánovaný vianočný koncert vo Veľkej sále v pražskej Lucerne. Andrštovi sa mal na začiatku roka výrazne zhoršiť zdravotný stav, v dôsledku čoho bol dlhodobo hospitalizovaný v nemocnici. Nie je známe, s akou chorobu bojoval, keďže rodina nechcela zverejniť žiadne detaily jeho liečby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: FB/Radio Beat (OFFICIAL), Pixabay, História česko-slovenskej populárnej hudby vo fotografiách