Skupina Linkin Park prvýkrat verejne prehovorila po tragickej smrti ich speváka Chestera Benningtona. Ten svoj život tragicky ukončil 20. júla vo svojej rezidencii v Palos Verdes Estates v Los Angeles.

Jeho náhly odchod otriasol celou hudobnou komunitou. Mnohé hudobné hviezdy ako Rihanna, OneReoublic či Imagine Dragons vyjadrili pomocou sociálnych sietí úprimnú sústrasť jeho rodine a veľký smútok nad tým, že odišiel tak talentovaný človek.

Okrem Chesterovej rodiny zasiahla správa o jeho smrti najviac jeho kolegov z kapely. Po informáciach o tragickej udalosti sa Mike Shinoda zmohol len na pár slov. Vyjadril v nich svoje zdesenie a to aký je zdrvený. Viac jednoducho nedokázal.

Až štyri dni po tragickej udalosti, teda v pondelok 24. júla zverejnila americká skupina odkaz pre Chestera na svojich sociálnych sieťach. Ide z neho smútok, sklamanie, veľká bolesť. Opisujú v ňom, ako sa dnes už nebohý spevák dotkol mnohých životov a posielajú Chesterovi odkaz, že sa raz všetci opäť stretnú.Smrť Chestera Benningtona

Preklad listu:

Drahý Chester,

naše srdcia sú zlomené. Keď si spomenieme na to, čo sa stalo, striedajú sa v nás pocity žiaľu a popierania.

Dotkol si sa mnohých životov, možno si si ani sám neuvedomil koľkých. V posledných dňoch sme cítili príval lásky a podpory, či už na verejnosti alebo v súkromí, z celého sveta.

Talinda (Chesterova manželka, pozn. red.) si to spolu s rodinou cenia a chcú, aby svet vedel, že si bol ten najlepší manžel, syn a otec, rodina už bez teba nikdy nebude kompletná.

To nadšenie, s ktorým si hovoril o tom, koľko rokov sme spolu, bolo nákazlivé. Tvoja neprítomnosť zanecháva veľké prázdno, ktoré sa už nikdy nevyplní. V miestnosti chýba tvoj hravý, vtipný, ambiciózny, kreatívny, láskavý a veľkorysý hlas.

Snažíme sa pripomenúť si, že démoni, ktorí ťa nám vzali, tu budú vždy. Koniec koncov, to bol spôsob, akým si o nich spieval a všetci si ťa preto zamilovali.

Vystavil si ich a tým nás učil, aby sme boli ľudskejší. Mal si obrovské srdce a vždy si ho mal ako na dlani.

Naša láska k tvorbe a hraniu hudby je nerozlučná. Aj keď nevieme, akou cestou nás povedie naša budúcnosť, vieme, že si zlepšil život každého z nás. Ďakujeme za tento dar. Milujeme ťa a veľmi nám chýbaš.

Kým sa znovu neuvidíme,

Linkin Park

Zdroj: Twitter | Foto: Twitter