Vzhľadom k skutočnosti, že ani nie v priebehu 24-hodín došlo v Trnavskom kraji k dvom tragickým dopravným nehodám, prijala polícia bezpečnostné opatrenia. Podľa slov hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej sa budú všetky policajné hliadky zameriavať na bezpečnú jazdu vodičov motocyklov.

Ako uviedla hovorkyňa, príčinami dopravných nehôd zväčša býva porušenie či nedodržanie pravidiel cestnej premávky. “Preto im  policajti budú prízvukovať nevyhnutnosť dodržiavania dopravných predpisov. Budú ich informovať  o tragických nehodách, ku ktorým došlo za posledné hodiny, aby sa z nich poučili a upozorňovať  na zvýšenú opatrnosť, bezpečnosť svoju vlastnú a tiež ostatných účastníkov cestnej premávky,” dopĺňa Kredatusová.

K prvej tragickej dopravnej nehode došlo v piatok 29. júna krátko po 18.00 h, keď sa na križovatke ciest v okrese Dunajská Streda, pri obci Kyselica zrazil motocykel s osobným autom. Podľa informácií polície 55-ročný vodič motocykla KTM 1190 Adventure zo Švajčiarska išiel smerom od obce Rohovce a z nezistených príčin vošiel do jazdnej dráhy osobnému autu Nissan Almera. “V dôsledku nehody utrpeli 61-ročný vodič auta a jeho 32- ročná spolujazdkyňa z Maďarska zranenia, z ktorých sa budú liečiť niekoľko týždňov. Vodič motocykla bol s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice, kde vo večerných hodinách zraneniam podľahol,” informovala Martina Kredatusová z KR PZ v Trnave.

Polícia preto začala trestné stíhanie z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví. Presné príčiny a okolnosti nehody sú v štádiu vyšetrovania. Vodičov polícia vyzýva, aby sa na jazdu riadne sústredili, sledovali dopravné značenie a situáciu v cestnej premávke.

Druhá tragická dopravná nehoda motocyklistu sa udiala v sobotu 30. júna, krátko predpoludním medzi obcami Horné Trhovište a Horné Otrokovce (okres Hlohovec). “Mladý motocyklista pravdepodobne nezvládol riadenie, spadol z motorky, niekoľko metrov sa šúchal po ceste a narazil do oprotiidúceho autá Citroën C4,” uviedla Kredatusová.

Mladý vodič motocykla, žiaľ zraneniam na mieste podľahol. V danom úseku bola uzatvorená cesta z dôvodu dokumentácie tragickej nehody.

Zdroj: KR PZ Trnava, ilustračné foto/Facebook