Hollywood smúti nad stratou obľúbeného herca, ktorého kariéra trvala viac ako 50 rokov. Počas svojho pôsobenia sa objavil v mnohých známych filmoch i televíznych seriáloch. Správu o jeho smrti priniesla zdrvená rodina, ktorá s ním bola do poslednej minúty.

Vo veku 77 rokov zomrel mexický herec Sergio Calderón, ktorý poslednýkrát vydýchol v nemocnici v Los Angeles. Jeho rodina potvrdila, že zomrel prirodzenou smrťou, pričom po ňom zostala manželka Karen, dve deti a traja vnuci.

Herecká kariéra umelca trvala viac ako 5 desaťročí, vďaka čomu sa objavil vo viacerých známych filmoch. Zahviezdil v snímke Piráti z Karibitku: Na konci sveta, kde stvárnil postavu španielskeho kapitána Eduarda Villanuevu. Diváci ho mohli poznať aj z filmu Muži v čiernom, kde hral vtipného mimozemšťana.

Calderón bol pôvodne učiteľom angličtiny, no jeho prvá rola vo filme ,,The Bridge in the Jungle“ mu zmenila život. Neskôr sa presťahoval do Los Angeles, kde sa jeho kariéra naplno rozbehla. Bývalá profesia mu pomohla bez problémov hrať v angličtine, čo sa páčilo mnohým režisérom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: people.com  |  Foto: FB/Pirates of the Caribbean, Sergio Calderón