Fanúšikovia hudby sú opäť zarmútení po správe, ktorá prišla z amerického New Jersey. Vo veku 71 rokov zomrel spevák a skladateľ, ktorý obľuboval predovšetkým štýl R&B. Niektoré jeho hity sa zapísali navždy do povedomia verejnosti a stali sa inšpiráciou pre ďalších veľkých umelcov.

Vo veku 71 rokov odišiel na večný odpočinok Bobby Caldwell. Americký spevák a skladateľ podľa informácií TMZ poslednýkrát vydýchol v utorok vo svojom dome v štáte New Jersey. Smutnú správu potvrdila na sociálnej sieti aj jeho zronená manželka Mary Caldwell. Umelca mali trápiť zdravotné problémy, pričom tie sa pred rokmi zhoršili po užití antibiotík.

Držala som ho silno v náručí, keď od nás navždy odišiel. Som zdrvená. Ďakujem vám všetkým za vaše modlitby, ktoré ste nám za tie roky poslali. Odpočívaj v pokoji, láska moja,” napísala na Twitteri Mary.

Bobbyho pieseň What You Won’t Do for Love z roku 1978 sa stala absolútnym hitom a následne bodovala v rebríčku Billboard. V roku 1998 ju známy raper Tupac samploval vo svojej piesni Do For Love. Ďalšou známou skladbou Caldwella je taktiež Open Your Eyes. Jeho hudba sa stala inšpiráciou pre ďalších umelcov ako The Notorious B.I.G. alebo John Legend. V Amerike pred pár dňami zomrel i oceňovaný a úspešný herec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: tmz.com | Foto: Twitter, YT/ABC News