V austrálskom Wollongongu momentálne prebiehajú majstrovstvá sveta v cyklistike. Súčasťou pretekov je aj dvanásť slovenských pretekárov vrátane Petra Sagana. Problém však nastal v prípade iného súťažiaceho, ktorý bol považovaný za najväčšieho favorita pretekov.

Prvá polovica mužských pretekov Elite na majstrovstvách sveta v cyklistike prebehla v pokoji, no narušilo ich nečakané odstúpenie jedného z najväčších favoritov pretekov. Ide o Holandaňa Mathieuho Van Der Poela, pričom dôvod jeho odchodu je viac ako kuriózny.

Podľa dostupných informácií mu mali na dvere hotelovej izby zaklopať dve tínedžerky, ktoré sa sťažovali na rušenie nočného kľudu. V Austrálii sú totiž tieto pravidlá mimoriadne prísne. Malo dôjsť k slovnej výmene názorov, a dokonca aj k fyzickému napadnutiu.

Útočníkom mal byť práve slávny športovec: ,,Van Der Poel sácal obe dievčatá vo veku 13 a 14 rokov. Jedno dievča spadlo na zem, druhé mal pritlačiť o stenu a ľahko mu poranil lakeť,“ uvádza sa vo vyhlásení polície. Privolaní muži zákona napokon cyklistu odviedli na stanicu, pričom bude čeliť trestnému oznámeniu. Taktiež sa musí hlásiť na súde, aby jeho pas nebol skonfiškovaný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cyclingnews.com  |  Foto: Twitter