Podľa amerického novinára a historika Michaela D. Fortnera, autora niekoľkých konšpiračných kníh založených na kresťanstve je vznik Islamského štátu je predpovedaný priamo v Písme svätom. 

Ako píše portál Topky.sk v článku Biblia vraj predpovedá vzostup Daeš: Spisovateľ vie, kde vypukne 3. svetová a koľko ľudí zomrie: Vo videu na YouTube hovorí počítačovo modifikovaným hlasom o odhaleniach zo Zjavenia apoštola Jána, v ktorom sa píše: “A počul som hlas od rohov zlatého oltára, ktorý je pred Bohom; hovoril šiestemu anjelovi, čo mal poľnicu: „Odviaž štyroch anjelov spútaných pri veľkej rieke Eufrat.“ Tu boli odviazaní štyria anjeli, čo boli pripravení na hodinu, deň, mesiac a rok, aby pobili tretinu ľudí.”

Podľa Fortnera to znamená, že tretia svetová vojna sa začne pri rieke Eufrat, ktorá vzniká v Turecku a preteká cez Sýriu a potom Irak. “Polovica miest, ktoré ovláda Daeš sa nachádza prakticky pri rieke Eufrat a vytvorili kalifát, ktorý je prvým krokom k oživeniu ich islamskej ríše. Čo sa deje v Sýrii a Iraku nie je len ďalšia vojna, ale bude sa šíriť a stane sa z nej tretia svetová,” tvrdí samozvaný odborník.

Zdroj: Topky.sk | Foto: Pixabay