S blížiacim sa štartom majstrovstiev sveta v hokeji, resp. s uzatváraním súpisiek pred nimi sa v prípade Slovenska čaká už viac-menej len na to, či prijmú pozvánku obrancovia z NHL a ako budú na tom unavení finalisti z českej Extraligy, keďže finálovú 7-zápasovú sériu si zahralo až desať Slovákov.

Mnohých fanúšikov sklamal trebárs postoj pri vynechaní šikovných hráčov akými sú mladici Filip Mešaŕ a Dalibor Dvorský, no otázniky vyvolalo aj vynechanie trebárs Martina Réwaya, no hlavne Samuela Bučeka, najroduktívnejšieho hokejistu našej Extraligy zo sezóny 2023-24 v súčte základnej časti a play-off a zároveň najlepšieho hráča vyraďovačky.

Niektorí fanúšikovia napísali na Facebooku, že za jeho neúčasťou môže byť jeho minulosť v KHL, čo ale nemá byť rozhodne pravda. Sám hráč sa nechal počuť, že pozvánku by neodmietol, no ak nepríde, bude to brať racionálne.

Aktuálne: Pätica z NHL zasiahne do prípravy, títo Slováci končia!

„Je to v kompetencii trénerov, či im tam budem zapadať alebo nie. Je to pravda, že som hráč do prvých dvoch útokov. Keď sa rozhodnú, že mi tú šancu dajú a že si to výkonmi vypýtam, tak tam vždy nechám všetko. Ak nie, tak mi nezostáva nič iné, ako na sebe naďalej pracovať a byť lepší a tá šanca príde, vyhlásil Samuel Buček koncom februára v relácii Góly z bufetu.

Práve to môže byť skutočne dôvodom, prečo nedostal pozvánku. V konkurencii hráčov z NHL, no aj tých zo Švédska alebo niektorých z českej Extraligy zrejme naozaj neobstojí a káder musia tréneri skladať aj s ohľadom na túto skutočnosť.

Z Nitry, ktorá pred pár dňami získala titul po tom, ako vyradila prvé tri celky základnej časti z ôsmeho miesta, sje v aktuálnej nominácii len 22-ročný František Gajdoš, ktorý odohral za Slovensko zatiaľ 22 duelov, vrátane siedmych z minulého šampionátu. Či sa v nej ale udrží aj pre šampionát, uvidíme.

Zdroj: Hetrik, Eliteprospects | Foto: IG/hknitra