Jeden výborný výkon a úžasné víťazstvo zmenili úplne všetko. Slovenskí reprezentanti do 18 rokov mali po troch dueloch v skupine na konte nula bodov a v poslednom zápase potrebovali vyhrať aspoň o tri góly alebo o o dva, no s minimálne piatimi strelenými gólmi, aby sa vyhli zápasom o udržanie sa medzi elitou.

Po veľmi talentovaných ročníkoch má byť ročník 2006 (a aj 2007) o niečo slabší, čo sa potvrdilo. Avšak v poslednom zápase v základnej skupine sa podarilo slovenským mladíkom rozstrieľať Nórov devastačne 11:1, pričom na strely na bránu to bolo až 59:12. Zaskvel sa autor štyroch gólov Tomáš Pobežal, ktorý má len 17 rokov, no za sebou takmer kompletnú majstrovskú sezónu s Nitrou.

Vďaka tomu je Slovensko v skupine tretie a vo štvrťfinále naň čaká pomerne prijateľný súper, a síce, bude to federálne derby proti Česku. To je na šampionáte tiež pomerne náladové, veď dokázalo zdolať Švajčiarov a po nájazdoch i Švédov, no ako jediné prehrať po predĺžení s papierovým outsiderom z Kazachstanu.

Šanca na prípadné boje o medaily tu teda rozhodne je a zdá sa, že zatiaľ čo zámorské veľmoci sú tento rok o triedu vyššie, z ostatných výberov má šancu na medailu skoro ktokoľvek, teda spomedzi Švédska, domáceho Fínska, Česka a práve Slovenska, Lotyši a Švajčiari by USA a Kanade ťažkosti robiť vo štvrťfinále nemali.

Duel Slovenska proti Česka sa odohrá vo štvrtok 2. mája o 13:45 a jeho víťaz sa pravdepodobne stretne s USA, ktoré nás na úvod zdolalo jasne 0:9.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)

Zdroj: Flashscore | Foto: IG/hockeyslovakia