Svetová hudobná scéna je v slzách potom, čo sa na verejnosť dostala smutná informácia o smrti medzinárodne uznávanej speváčky Arethy Franklin, ktorá nás opustila vo veku 76 rokov. Legendárna soulová diva získala v kariére početné prvenstvá.

Dnes nás navždy opustila legendárna soulová speváčka Aretha Franklin vo veku 76 rokov. Zomrela vo svojom dome v Detroite po osemročnom boji s rakovinou pankreasu. Počas svojej kariéry predala neuveriteľných 75 miliónov nahrávok za viac ako šesť dekád a získala svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy. Zároveň sa stala prvou ženou, ktorá dostala až 100 piesní do Billboard´s Hot R&B/Hip-Hop rebríčka.

Aretha bola najmladším zo štyroch detí Clarenca LaVaughna a Barbary Franklin. So spevom prišla do kontaktu v 8. rokoch, keď začala vystupovať v Detroitskom kostole. Mala štyri deti v extrémne mladom veku, svojho syna Clarenca porodila v dvanástich, Edwarda krátko na to v štrnástich. Neskôr porodila syna Teda Whitea, Jr. a Kecalfa Cunninghama mala so svojím šoférom. Každé dieťa mala pritom Aretha s iným mužom a s posledným sa rozišla v roku 2012.

Svoje ukončenie kariéry ohlásila vo februári 2017 v Detroitskom rádiu a posledné vystúpenie uskutočnila pre Nadáciu AIDS Eltona Johna v novembri 2017. Soulovú kráľovnú počas života potrápil alkoholizmus, obezita aj silná závislosť na cigaretách. Smrti divy predchádzali úmrtia jej súrodencov, ako aj manažéra počas uplynulého roka. Česť jej pamiatke.

Zdroj: mirror.co.uk , YouTube│ Foto: Facebook