V pondelok 5. februára sa svet dozvedel o tom, že britský kráľ Charles III. má diagnostikovanú bližšie nešpecifikovanú rakovinu. Síce kráľovská rodina sa oficiálne vyjadruje pozitívne, kombinácia tejto zákernej choroby a veku panovníka nemusí veštiť nič dobré, hoci kráľovská rodina je vždy v starostlivosti tých najlepších doktorov.

Internet ale hneď na druhý deň začali zaplavovať správy o tom, že kráľ Charles zapadá do predpovede slávneho Nostradama. Tento francúzsky lekár žijúci v 16. storočí je dodnes známy hlavne ako autor knihy plnej proroctiev.

Podľa mnohých teórii predpovedal mnohé historické udalosti od tých spojených s Adolfom Hitlerom, s veľkými svetovými konfliktmi, veľkými prírodnými katastrofami, no aj niektorými “dobrými” predpoveďami.

Podľa správ, ktoré sa šíria, mal na rok 2024 predpovedať aj to, že “na tróne predčasne skončí panovník, ktorý naň zasadne v roku 2022”. A práve vtedy sa stal po smrti kráľovnej Alžbety II: jej syn Charles III. kráľom.

Každopádne, mnohí sú k tejto správe skeptickí a poukazujú na to, že texty jeho slávnej knihy boli behom stáročí pozmenené, zle preložené či dokonca podvrhmi a často písané tak všeobecne, že sa k nim dá priradiť nejaká udalosť podľa vlastného uváženia.

Zlé správy z Británie: Kráľovi diagnostikovali rakovinu!

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: YT/TalkTV