Dlho očakávaný dokumentárny film Karel, mapujúci život najslávnejšieho umelca u nás a v širokom okolí, sa tak skoro úspechu nedočká. Maestro v ňom síce nechal nahliadnuť kamery do najhlbšieho súkromia seba a svojej rodiny, no fanúšikovia si ho zatiaľ, žiaľ, nepozrú.

Slávnostná premiéra dokumentárneho filmu Karel bola v kinách naplánovaná na 1. októbra 2020, teda na prvé výročie smrti najznámejšieho českého umelca. Na filmovom festivale zožala snímka Olgy Malířovej Špátovej obrovský úspech a rozplakala mnohých prítomných. Karel Gott dovolil kamerám snímať svoje súkromie, radostnú cestu kariéry a života, ale aj ťažký priebeh leukémie, ktorá mu prišla do života a napokon priniesla smrť. Niektoré z emotívnych záberov smutných aj veselých momentov Maestra, ktoré sa do filmu, žiaľ, nedostali, však našli svoje miesto v novom videoklipe Jdi za štěstím. Slávnu skladbu Karla Svobodu naspieval Karel Gott pri príležitosti svojich 80. narodenín ako svoju úplne poslednú nahrávku v lete 2019 so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Jana Kučeru.

Premiéru dokumentu Karel bolo v pláne pustiť do kín 1. októbra, avšak Ivane Gottovej bol potvrdený pozitívny test na Covid-19, a preto sa premiéra odložila o dva týždne neskôr. Čo však v tom období nikto nevedel, bolo opätovné zavedenie sprísnených opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu s platnosťou od 12. októbra. Okrem iného sa tak uzatvorili aj kiná a divadlá, v dôsledku čoho sa musel film opäť odložiť, tentokrát na neurčito.

„S ľútosťou vám musím oznámiť, že vzhľadom k novým opatreniam, ktoré dnes u nás boli zavedené s platnosťou od 12.10., som nútená slavnostnú premiéru i distribúciu filmu KAREL odložiť na neurčito nielen u nás, ale i na Slovensku. Karel bol vždy srdcom česko-slovenský spevák a celý život vystupoval s rovnakou radosťou ako v Čechách, tak aj na Slovensku. Film Karel si preto zaslúži, aby bol slávnostne uvedený v oboch krajinách súčasne a podľa možností za priaznivejšej situácie. Verím, že to slovenskí priaznivci pochopia. Veľmi ma to mrzí, chcela som vás v tejto ťažkej dobe filmom Karel potešiť a povzbudiť, ale nedá sa nič robiť. Ako vieme, situácia je vážna a zdravie všetkých ľudí je na prvom mieste!“ informovala vdova Ivana Gottová.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Karel Gott, YouTube