Koncom septembra príslušníci slovenskej polície a Národnej kriminálnej agentúry oficiálne ukončili vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). Všetky policajné spisy sa tak presunuli na prokuratúru, ktorá obvinila páchateľov. Rodičom zavraždených však stále vŕta v hlavách dôležitá informácia.

Ján Kuciak bol ako investigatívny novinár mimoriadne precízny. Nad dôležitými údajmi dokázal stráviť dlhé hodiny, pričom vďaka svojim schopnostiam upozornil na mnohé kauzy siahajúce až do najvyšších radov. Pred smrťou sa zaoberal talianskou mafiou, ktorá má byť prepojená na slovenských vysokopostavených politikov. Spomínané sú mená Robert Fico, Mária Trošková či Viliam Jasaň.

Zavraždený novinár mal však pred úmrtím zistiť kľúčovú informáciu, ktorá sa mala zaoberať úplne novým prípadom. S touto skutočnosťou sa zveril svojej kolegyni, ktorej napísal správu. ,,Napísal jej, že natrafil na niečo veľké, že nitky siahajú až do vrcholných poschodí politiky a že verí, že keď to vyjde, tak padne mnoho vysokopostavených funkcionárov,“ prezradila Zlatica Kušnírová pre plusku.sk.

Matka zavraždenej Martiny sa domnieva, že Kuciak mal tajné informácie na USB kľúči, ktorý mohol niekto zobrať. Okamžite si spomenula na policajného funkcionára, ktorý sa nachádzal vo Veľkej Mači už v osudnú noc, kedy sa našli telá snúbencov. Potom, ako sa presunul priamo do domu, kde došlo k úkladnej vražde, strávil viac ako hodinu v aute, kde následne telefonoval. Reč je o bývalom šéfovi Národnej protikorupčnej jednotky Róbertovi Krajmerovi, ktorý na mieste činu nemal čo robiť. Nepriame obvinenia Kušnírovej však zatiaľ nie sú podložené dôkazmi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Róbert Krajmer na mieste činu

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Twitter, Pixabay  |  Video: YouTube/Aktuality