Speváčka Lucia Bílá sa k svojím 50. narodeninám rozhodla pre koncertné turné. Súčasťou koncertu mal byť symfonický orchester či skupina Arakain.

[sociallocker]Pre českú speváčku malo byť koncertné turné nezabudnuteľné. Na vystúpenie sa pripravovala ako fyzicky, tak aj psychicky. No speváčke sa stala nočná mora každého speváka. Dostala zápal priedušiek a prišla o hlas. Iba štyri hodiny pred koncertom vo vypredanej O2 aréne sa koncert zrušil.

Speváčka aj napriek tomu, že zrušila koncerty bude musieť zaplatiť za prenájom haly a techniky, mzdu robotníkom, ktorí stavali pódium, osvetľovačom, zvukárom a ďalším. V prepočte ide o jeden milión českých korún za každý koncert! Jeden z organizátorov koncertu sa vyjadril, že zrušenie koncertu štyri hodiny pred začiatkom je niečo nezvyčajné a hlavne nezodpovedné.

Speváčkin manažér, Jiří Kouble uviedol, že za režijné náklady je zodpovedná speváčka. Súčasťou koncertu mal byť symfonický orchester, skupina Arakain či klavirista Petr Malásek, ktorí sú zatiaľ tolerantní k vzniknutej situácií. Manažér sa vyjadril, že ešte nepozná finálnu čiastku. No už teraz je jasné, že zrušené koncerty budú Luciu stáť milióny českých korún.

Zdroj: Ahaonline.cz |  Foto: Facebook
[/sociallocker]