Nela Pocisková priviedla v pondelok na svet svojho prvého potomka, syna Hektora. Dojatý otecko Filip Tůma bol pri pôrode a dokonca prestrihol pupočnú šňúru. Päťdňový drobec však musí absolvovať niekoľko vyšetrení. Čo sa stalo? 

[sociallocker]Malý Hektor a jeho statočná mama Nela Pocisková absolvujú po pôrode hneď niekoľko vyšetrení. Práve prostredníctvom týchto vyšetrení majú odborníci zistiť včas prípadné popôrodné komplikácie.

Sanatórium v Bratislave, kde obaja ležia už piaty deň spustilo kolotoč vyšetrení, ktoré musia aj mama aj dieťa absolvovať.  Nemocnica však už od prvého dňa jeho narodenia nezaháľala, keďže sa jedná o prominentné dieťa. Na svojej internetovej stránke dokonca uvádzajú: „Na tretí deň života dieťatka vykonávame biochemický skríning z pätičky na vrodené metabolické ochorenia, ďalej robíme ultrazvuk mozgu, obličiek, vyšetrujeme zrak a sluch bábätka.“

O Nelu aj Hektora bolo v súkromnom zariadení isto dobre postarané a podľa najnovších informácií ich už dnes aj prepustili domov.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook[/sociallocker]