Televízia Markíza pôsobí na domácich obrazovkách už neuveriteľných 25 rokov a svoje úspechy plánuje osláviť aj so svojimi vernými divákmi. Dokumentárny film Televízne noviny 25 bude mapovať začiatky neskúsených redaktorov a na progres mimoriadne sledovaného programu si zaspomínajú aj hlavní moderátori večerného spravodajstva.

TV Markíza už v posledný augustový deň oslávi svoje 25. jubileum a pri tejto príležitosti si tvorcovia pripravili pre divákov jedinečné prekvapenie. Spravodajci a moderátori si zaspomínajú na svoje začiatky v špeciálnom dokumente Televízne noviny 25 a nebudú chýbať ani archívne reportáže. Prvá a ťažná relácia spravodajstva modro-žltej televízie sa dostane na obrazobky posledný 31. augusta v hlavnom vysielacom čase o 20:30 hod.

V špeciále bude odhalené zákulisie Televíznych novín, osudy moderátorov a redaktorov či spomienky na absolútne začiatky neskúseného tímu nadšencov. Nakrúcanie trvalo približne 2 mesiace a celková tvorba prebiehala viac ako ďalšie štyri mesiace. „Markíza stála pri všetkých kľúčových okamihoch, preto si myslím, že je dobré si ich pripomenúť. Ako aj tvorcov spravodajstva, ktorí sa určite zapísali do histórie. Naše Televízne noviny zasiahli najmenej jednu generáciu, a myslím si, neskromne povedané, že aj naše správy sú súčasťou ich života,“ uviedol k dokumentu Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza. Zaspomínate si s nami?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza | Foto: IG/zlaticapuskarova