Každý stredoškolák prechádza pomyselne do dospelosti zložením maturitnej skúšky, ktorá sa však stala osudnou pre 20-ročného Vojtecha. Po úspešnom ukončení štúdia sa totiž rozhodol spolu s priateľmi osláviť svoj veľký deň a namieril si to do paržského klubu Storm.

Uplynulý víkend bol mimoriadne tragický pre rodinu mladého Vojtecha, ktorého život ukončila odviazaná zábava v pražskom klube. Ako uviedla pre portál eXtra.cz hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová, zdravotníci mali v sobotu o druhej ráno výjazd do uvedeného klubu, kde poskytli prvú pomoc 20-ročnému mladíkovi, ktorý javil známky intoxikácie a okamžite bol prevezený do vinohradskej nemocnice.

Okrem hovorkyne sa k prípadu na svojich stránkach vyjadrilo aj vedenie samotného klubu. “Vojtu v klube našiel Marek Bureš (veľký rešpekt) a vytiahol ho von na vzduch a odovzdal našej ochranke. Ihneď sme volali záchranku a Vojtu strážili, doplňovali mu tekutiny a postupne mu ochladzovali organizmus tak, aby sme ho čo najskôr stabilizovali. Záchranka prišla rýchlo a s malou pomocou do nej vošiel Vojtech sám. Samozrejme, bol mimo. Údajne zhltol tri extázy. Viacmenej s nami komunikoval ešte v sanitke. Blahoželali sme mu k maturite a snažili sa mu vysvetliť nech na seba dáva nabudúce väčší pozor a že 3 sú vážne veľa,” uvádza sa na stránkach klubu.

Ako neskôr uviedla na svojom profile sestra mladého muža, prvú noc prežila a chystal sa na operáciu čriev. O pár hodín na to zlomene dodala, že Vojtech svoj boj o život prehral, čo potvrdila aj jeho priateľka. “Stále tomu nemôžem uveriť. A hlavne ako veľmi mi chýbaš. Ešte som neprestala plakať. Chcela by som sa ti za všetko strašne poďakovať,” napísala zdrvená Andy. Prípadom sa momentálne zaoberajú kriminalisti.

Zdroj: extra.cz