30-ročný anglický útočník Harry Kane je považovaný za jedného z najväčších smoliarov futbalového sveta. Hoci nepochybne patrí medzi najlepších útočník 21. storočia, stále je bez akejkoľvek cennej trofeje.

Za desaťročie v Tottenhame nezískal ani jednu, hoci tento klub bol viackrát v TOP 3 Premier League a aj vo finále Ligy majstrov, s Anglickom prehral finále európskeho šampionátu v roku 2021 a zatiaľ sa nedočkal ani v Bayerne, ktorý pred jeho príchodom jedenásť rokov v rade kraľoval Bundeslige.

Behom sezóny 2023-24 prehral Bayern nemecký superpohár, vypadol z pohára a v Bundeslige obsadí zrejme (no určite prinajlepšom) 2. priečku. Jedinou cestou k trofeji je teda úspech v Lige majstrov, kde je Bayern v semifinále.

Avšak po individuálnej stránke sa mu v Bayerne možno až nad očakávania darí. Len ako tretí hráč histórie strelil gól proti 16 zo 17 klubov v súťaži a po 31. kole je na méte 35 gólov, čo je v 30tke a bezprostredne po prestupe viac ako len famózna vizitka.

Ba čo viac, štatistici z webu Transfermarkt zistili, že Karry Kane vďaka tomu, že už má v Bundeslige aj desať asistencií, je najproduktívnejšou čerstvou posilou vrámci TOP 5 futbalových líg po roku 2000. Prekonal rekord Erlinga Haalanda zo sezóny 2022-23, ktorý za Manchester City získal v debutovej sezóne 44 bodov. Okrem toho má Kane aj sedem gólov a tri asistencie v Lige majstrov v desiatich dueloch.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: IG/harrykane, IG/Cristiano