Z českého šoubiznisu dorazila mimoriadne smutná správa. Do speváckeho neba odišla populárna speváčka a šansonierka Hana Hegerová vo veku 89 rokov. Úžasný talent vyhasol po dlhoročných zdravotných problémoch a hospitalizácií. 

Hegerová, ktorú nazývali aj kráľovnou šansónu, žila posledné roky v ústraní kvôli zdravotným problémom, ktoré speváčku trápili. Posledné chvíle prežila hospitalizovaná v českej nemocnici, kde musela podstupovať aj dialýzu. Zdravie ju však trápilo už dlhšiu dobu a pohybovať sa mohla len pomocou barlí. Smutnú informáciu priniesol český Blesk.

Hegerová má na konte obrovské množstvo hitov ako Čerešne, Levandulová, Co mi dáš či Zhasněte lampiony a v roku 2002 dostala od vtedajšieho prezidenta Havla medailu za zásluhy. Jej osobný život bol však sprevádzaný množstvom tragédií a nešťastných skúšok osudu.

Speváčke stroskotalo manželstvo s režisérom Daliborom Hegerom, napokon zomrela aj jej životná láska Ján Roháč, pričom prišla o nenarodené bábätko. Za minulého režimu strávila aj istý čas vo väzení. Neskôr jej zhorel pri požiari byt v Prahe a speváčka prišla takmer o všetok svoj nadobudnutý majetok. Napokon prišla o svojho milovaného syna Matúša, ktorý podľahol vážnej chorobe po problémoch s alkoholom. Česť jej pamiatke. Slovensko zasiahla aj smutná správa o úmrtí 54-ročného speváka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube