Spoločnosť MasterCard aj tento rok odovzdala ocenenia spoločnostiam a obchodom, ktoré si za uplynulý rok zaslúžili najlepšie renomé u svojich zákazníkov. Kto sa stal absolútnym víťazom?

MasterCard Obchodník roka je ocenenie, ktorým firma MasterCard každoročne odmeňuje obchodníkov s najlepšou reputáciou na trhu. Za víťaza pritom hlasujú samotní zákazníci a hlasovanie prebieha prostredníctvom internetu alebo pomocou zaslania SMS správ. Absolútneho víťaza pritom určuje výsledok výskumu spoločnosti GfK Czech, s.r.o. Tento rok sa ocenenie odovzdávalo 25. apríla pri príležitosti uskutočnenia konferencie Retail Summit v Bratislave.

Tak, ako v uplynulých rokoch, aj tento rok získala Cenu verejnosti spoločnosť Lidl Slovenská republika, ktorej zákazníci odoslali 52 561 hlasov. V ďalších kategóriách bodoval napríklad internetový obchod Alza.sk s ocenením Internetový obchodník, za drogérie a parfumérie zas DM Drogerie Markt a za obchodníka s elektronikou spoločnosť NAY. Kompletnú tabuľku tohtoročných víťazov si môžete pozrieť nižšie.

Najvýznamnejším ocenením spoločnosti MasterCard je pritom cena Obchodníka roka, ktorú od vzniknutia súťaže pravidelne vyhrával internetový obchod s knihami Martinus. Nebolo preto prekvapením, že obchod si tento rok okrem ceny Obchodníka s knihami za rok 2016 do svojej poličky vložil aj ocenenie Obchodník roka 2016. Martinus sa tak už štvrtýkrát stal najobľúbenejším obchodom Slovákov.

Martinus - MasterCard Obchodník roka 2016

Kompletný zoznam ocenení MasterCard

Absolútny víťaz     Martinus

Mastercard Obchodník s potravinami 2016     Lidl Slovenská republika

Mastercard Obchodník s drogériou a parfumériou 2016     DM Drogerie Markt

Mastercard Obchodník s odevmi a obuvou 2016     Deichmann

Mastercard Obchodník so športovými odevmi a potrebami 2016     Sportisimo

Mastercard Obchodník s elektronikou 2016     NAY

Mastercard Obchodník s knihami 2016     Martinus

Mastercard Obchodník pre dom, záhradu a chovateľov 2016     Merkury Market

Mastercard Obchodník s nábytkom a bytovými doplnkami 2016     IKEA

Mastercard Internetový obchodník 2016     Alza.sk

Mastercard Cena verejnosti     Lidl Slovenská republika

Zdroj: Obchodnik-roka.sk | Foto: Facebook, Depositphotos.com