Otrasným prípadom sa zaoberajú kriminalisti z južnej Moravy v Česku. V jednom z bytov v centre Brna podľa všetkého žena zabila svoje päťmesačné dieťa. Okrem toho čelí podozreniu, že ho predtým aj týrala.

[sociallocker]Brnenskí policajti tragickú správu dlho nechceli potvrdiť. Viac informácii vyšlo na povrch až v posledných dňoch. Vražda sa odohrala v jednom z bytov v centre Brna, kde mladá matka pripravila o život svoje malé dieťa. Hovorkyňa polície Českej republiky – Štěpánka Komárová sa k prípadu vyjadrila nasledovne:

„Juhomoravskí policajti vyšetrujú prípad úmrtia päťmesačného dieťaťa. Vzhľadom k zisteným skutočnostiam a výsledkom nariadenej súdnej pitvy dieťa zomrelo násilnou smrťou. Tento prípad vyšetrujú kriminalisti ako obzvlášť závažný zločin vraždy.”

Kriminalisti prípad stále vyšetrujú a zhromažďujú ďalšie dôkazy. Ak súd uzná matku vinnou, hrozí jej až výnimočný trest.

Predchádzalo vražde týranie?

Pri policajnom zásahu v brnenskom byte už nezasahovali žiadni záchranári, čiže dieťa mohlo byť mŕtve dlhší čas. Okrem toho pitva ukázala, že dieťa bolo zrejme dlhodobo týrané a zomrieť malo po údere. Do prípadu je zapletený aj ženin partner, ktorý o týraní pravdepodobne vedel. Či sa na vražde podieľal však zatiaľ nie je isté.

Podobná vražda sa stala len nedávno…

Podobný prípad sa stal len pred pár dňami, keď svoju 1,5-ročnú dcéru udusila sedemnásťročná matka. Na južnej Morave je to tak vo veľmi krátkom čase už druhý prípad násilného úmrtia malého dieťaťa.

Zdroj: noviny.sk | Foto: depositphotos.com
[/sociallocker]