Odkedy média informovali verejnosť o objavení zdehonestovaného tela zosnulej učiteľky Violy v centre Bratislavy, Slováci sú doslova vydesení. Sociálnymi sieťami sa dokonca začali šíriť poplašné správy, ktoré medzi ľuďmi vyvolávajú oprávnenú paniku.

18. novembra šokovala celé Slovenska zdrvujúca správa o úmrtí mladej učiteľky zo Sniny, ktorú našli medzi mostom Apollo a Prístavným mostom v Bratislave. Dobitá Viola (†34) podľahla fatálnym zraneniam, pričom výsledky pitvy preukázali, že páchateľ jej hrubým spôsobom zlomil členky, následne ju udieral tupým predmetom, taktiež mala zlomený stavec a roztrhaný análny otvor. Aj keď polícia zaistila dôkazy voči páchateľovi, momentálne je mu stále na stope a motív vraždy či konkrétne meno vraha zatiaľ verejnosti neprezradila.

Len o pár hodín neskôr našla polícia 21. novembra ďalšie telo ženy (†28), o ktorom informovala aj na tlačovej konferencii, tento raz v bratislavskej časti Trnávka, avšak štátny orgán okamžite vylúčil cudzie zavinenie i spojitosť medzi prípadmi. Nešťastné úmrtia však podnietili mnohých Slovákov k vytvoreniu konšpiračných teórii o masovom vrahovi, ktoré sa momentálne šíria prostredníctvom sociálnych sietí.

Ako uviedla polícia na svojej oficiálnej stránke, uplynulý piatok večer ich mali zaplaviť opakované HOAX správy o ďalšom tele ženy, ktorá mala byť umučená. „Našla sa ďalšia. Rovnako znásilnená, umučená v prístave. Polícia povedala, že to spolu nesúvisí, ale je to len taktika,“ znie v správe. Ako však polícia uviedla vo svojom vyhlásení, v tomto prípade ide o zavádzajúce šírenie poplašnej správy!

„Ide o mimoriadne závažnú dezinformáciu, teda hoax. Šíri sa hlavne vo forme Stories na Instagrame, ale je už aj na Facebooku. Dosah môžeme rátať v desiatkach tisíc ľudí. Keď zoberieme do úvahy, že sa tento hoax šíri práve v piatok v noci, keď je veľa mladých ľudí vonku v meste, môže vyvolať panickú hystériu,“ napísala polícia v príspevku, ktorý však po čase zmazala.

Nenechajte sa oklamať!

Polícia dôrazne žiada Slovákov, aby sa v panike nenechali oklamať, a taktiež ubezpečuje, že od smrti učiteľky nedošlo v danej súvislosti k žiadnemu trestnému činu: „Zdôrazňujeme, že od smrti slečny Violy nedošlo v Bratislave k žiadnej vražde alebo zabitiu. Ak bolo aj nájdené nejaké telo, išlo o prípad, keď k smrti nedošlo cudzím zavineným, treda treťou osobou. Ako sme dnes informovali, zbierame screenshoty/statusy, ktoré šíria dezinformácie a paniku medzi obyvateľmi Bratislavy. Kriminálna polícia situáciu analyzuje. V tomto prípade autorom takýchto statusov môže hroziť basa na až dva roky.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Policia Slovenskej republiky, Viola M.