Podrazy od členov komisie majú dohru: Rázny krok Radačovského!

Dátum:

Okolo smrti Milana Lučanského (†51) sa stále vynárajú nové otázky, ktoré by mali byť zodpovedané na zasadnutiach nezávislej kontrolnej komisie. Mnohí občania i politici sú však zdržanliví a sú presvedčení, že je nutné počkať na oficiálne závery.

Komisia vytvorená na prešetrenie udalostí spred smrti policajného generála sa zatiaľ stretla dvakrát, pričom 17 členov študovalo všetky dostupné záznamy. Ešte pred prvým stretnutím každý z nich podpísal dokument o mlčanlivosti, ktorý ich obmedzuje v tom, čo môžu a nemôžu povedať.

Trvalo však len pár hodín od prvého zasadnutia, keď sa prevalila informácia, že právny zástupca Lučanského rodiny Miroslav Radačovský disponuje listom od samotného zosnulého generála. Následne sa na sociálnej sieti vyjadrila bývalá ministerka vnútra Denisa Saková, ktorá hovorila o zhliadnutí kamerových záznamov z väzby v Prešove.

Jej vyjadrenie doplnil ďalší z členov komisie Milan Laurenčík, ktorý uviedol, že kamerové záznamy ukázali viaceré nezrovnalosti. Podľa jeho slov sa niektoré osoby z väznice pohybovali neštandardne. Zverejnené informácie nepríjemne šokovali Radačovského, ktorý sa spoliehal na to, že sa nič zo zasadnutia nemôže ,,vynášať von“.

Právnik zastupujúci rodinu policajného exprezidenta sa preto rozhodol k vážnemu rozhodnutiu. „Každý dôkaz, ktorým disponujem a ktorým budem disponovať, predložím orgánom činným v trestnom konaní. Z tohto postupu som sklamaný. A dospel som k záveru, že už nič nebudem vo veciach dôkazov s branno-bezpečnostným výborom ani s komisiou prerokúvať, pretože spôsobujú únik citlivých informácií, čím môžu mariť vyšetrovanie,“ uviedol pre plusku.sk.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským. Pohreb sa uskutočnil 8. januára 2021 v obci Štrba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý a nezaradený poslanec EP, Denisa Saková, Polícia SR, YT/SME, HNtelevízia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...