Prešetrujú prípad Lučanského: Saková aj Saloň našli NEZROVNALOSTI!

Dátum:

Komisia, ktorá bola zriadená za účelom prešetrenia prípadu úmrtia generála Milana Lučanského, v pondelok opäť zasadala. Na stretnutí bolo členom komisie umožnené zhliadnuť kamerové záznamy z väznice v Prešove, ktoré zachytávajú priestor okolo cely Lučanského v deň zranenia a v deň pokusu o samovraždu.

Záznamy zo dňa 9. 12. a 29. 12. však podľa niektorých členov komisie odhalili nezrovnalosti, ktoré by tak mali byť objasnené. Denisa Saková (Hlas-SD) tvrdí, že zábery z kamery, ktoré sú zároveň dôkazmi pre trestné konanie, vyvolávajú otázky. „Tie tam boli určite, bližšie však povedať nemôžeme. Nezrovnalosti by sme si radi vysvetlili, či už v Trenčíne alebo v prešovskej väznici,“ uviedla podľa portálu Noviny a dodala, že má ísť o časové nezrovnalosti, no aj iné.

Zároveň požaduje, aby boli príslušníci ZVJS v Prešove aj Trenčíne zbavení mlčanlivosti, aby odpovedali na otázky komisie, ktorá chce získať kompletný obraz. Pridal sa aj Marián Saloň (Smer-SD), ktorý po zasadnutí rovnako žiada vysvetlenia. „Namiesto konkrétnych odpovedí, ktoré sme očakávali od kompetentných, tak vyvstali ďalšie otázky, na ktoré je potrebné čo najskôr odpovedať,“ uviedol.

Juraj Krupa (OĽaNO) má ale iný názor a podľa jeho slov materiály korešpondujú s videozáznamami aj poskytnutými informáciami. Komisia tak zrejme bude zasadať opäť. Len prednedávnom navyše právny zástupca Lučanských Radačovský začal čítať pred komisiou z generálovho listu z väzby. Následne prišla po informáciách o Lučanského korešpondencii jasná reakcia väznice.

Milan Lučanský zomrel 30. decembra po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila rovnako cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy a uviedla tiež, že nevidí paralelu medzi ním a Kuciakom. Na verejnosť unikla i údajná lekárska správa exprezidenta polície, hoci tieto slová ministerstvo dementovalo a najnovšie boli zverejnené aj časti z úradných záznamov väznice či výpovede prešovských bacharov. K tomu, prečo sa Milan Lučanský takto mohol rozhodnúť, sa vyjadril aj skúsený exvyšetrovateľ Jozef Šátek. 8. januára sa uskutočnil Lučanského pohreb v Štrbe, na ktorý prišiel Kaliňák či Harabin, pričom Pellegrini a Saková svoju účasť zrušili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Denisa Saková, SMER – SD │ Foto: FB/Denisa Saková, Milan Lučanský

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...